Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавська молодь нагадала про творчість померлого від лейкемії молодого поета

Полтавець Богдан Боряк взяв участь у відео проекті #Встол, продекламувавши вірш маловідомого сучасному читачу поета, киянина Леоніда Кисельова.

Богдан Боряк (фото vk.com)
Богдан Боряк (фото vk.com)

Зйомки відбулися в одному з наймальовничіших куточків Полтави та передмістя – Яківцях. Окрім Богдана Боряка в них взяла участь студентка ПНПУ ім. В.Г. Короленка, тренер танцювальної школи «LetsDance» Анна Біловод.

Колоритним доповненням стали зйомки язичницьких ідолів, які розміщені в цій місцевості. Вірш Кісельова, який полтавці використали для відео, – «Смерть ланкової». Поет написав його в рік власної смерті.

Леонід Кисельов (фото ua.wikipedia.org)
Леонід Кисельов (фото ua.wikipedia.org)

Леонід Кисельов народився в 1946 р. в родині російськомовного письменника. Не сягнувши зеніту поетичного обдарування, помер у жовтні 1968 р. від лейкемії, проживши всього 22 роки.

Поет почав писати російською мовою в 1959 р. Перша добірка його віршів побачила світ в 1963 р.. Того ж року в журналі «Радуга» зявилося два вірші Кисельова, в яких автор зневажливо відгукувався про політику російського царя Петра I, посилаючись на творчість Тараса Григоровича Шевченка.

Після цієї публікації молодого поета перестали друкувати в радянській періодиці. За кілька місяців до смерті Кисельова в журналі «Літературна Україна» з’явилася добірка його українськиї поезій «Перші акорди». Посмертно вийшли 4 книжки Кисельова: «Стихи. Вірші» (1970), «Последняя песня. Остання пісня» (1979), «Тільки двічі живемо» (1991), «…Все на свете – только песня на украинском языке» (2006).

Довідка: проект «#Встол» — ініціатива полтавської молоді, спрямована на ознайомлення якомога більшої кількості людей з творчістю талановитих авторів, які або не змогли заявити про себе за життя, або були незаслужено забуті після смерті.

Денис Старостін, незалежне мистецьке об’єднання «MagnumOpus»

Система Orphus Поделиться на fb