Ви тут:

Полтавська молодь і львівський поет згадали творчіcть забутого письменника

Григорій Семенчук (фото ye.ua)
Григорій Семенчук (фото ye.ua)

 

Львівський поет Григорій Семенчук взяв участь у полтавському відеопроекті «#Встол», актуалізувавши творчість видатного, але маловідомого сучасному читачу, автора –Івана Іова.

Іван Іов (фото ye.ua)
Іван Іов (фото ye.ua)

Проект «#Встол» – ініціатива полтавської молоді, спрямована на ознайомлення якомога більшої кількості людей з творчістю талановитих авторів, які або не змогли заявити про себе за життя, або були незаслужено забуті після своєї смерті.

Героєм 20-ого випуску проекту став львівський поет, програмний директор «Форуму видавців» Григорій Семенчук, який продекламував вірш уродженця Дніпропетровщини, видатного українського автора та громадського діяча – Івана Іова.

Вірш, обраний Григорієм, «Слова недомовлені гірчать молочаєм…» характеризує творчість Іова, як взірець образного мислення та високої поетичної техніки.

Іван Іов народився у 1948 року на Дніпропетровщині. Викладав українську мову та літературу в школі, працював у редакціях газет Івано-Франківська, Хмельниччини та Київщини, працював асистентом оператора кінокорпункту «Укркінохроніка», редагував щомісячний вісник «Позиція» у Хмельницькому. Останні роки життя перебував на творчій роботі. Помер 4 лютого 2001 після тяжкої та тривалої хвороби.

До речі, Іван Іов є земляком Семенчука, про що Григорій зазначив на своїй сторінці «фейсбуку» (https://www.facebook.com/grigorysemenchuk/posts/1097833123567058). Обох їх пов’язує Хмельницький як місто, де пройшла частина життя поетів.

Зйомки пройшли в Києві наприкінці квітня, в рамках одного з найбільших книжкових ярмарків – «Книжковий Арсенал».

На думку активістів проекту, значення «#Встол» полягає не лише у висвітленні творчості маловідомих або забутих авторів, а й у підвищенні рівня загального розвитку молоді, вихованні в неї почуття рідної землі та небайдужості до власної культури.

 

Денис Старостін, незалежне мистецьке об’єднання MagnumOpus

Перейти до вмісту