Ви тут:
Офіційно Полтавщина Суспільство 

Полтавщина приєдналась до Меморандуму про партнерство з енергоефективності

тир22 травня у Києві відбувся форум енергоефективного партнерства, організований Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Захід зібрав понад 350 представників різних областей України. У форумі прийняли участь заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, голова облдержадміністрації Валерій Головко.

Під час Форуму учасників ознайомили з Програмою енергозбереження для населення Львівської області. Згідно з нею, уперше в Україні з 2006 року запроваджено механізм заохочення людей використовувати у своїх помешканнях енергоефективні технології – за придбані у кредит, наприклад, вікна чи матеріали для збереження тепла, населенню компенсовують 15-20% річних від відсоткової ставки.

На думку голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Cергія Савчука, позитивний досвід Львівщини потрібно поширити в усіх регіонах України.

На Форумі також представили на загальнонаціональному рівні Державну програму енергоефективності. Вона передбачає запровадження механізму відшкодування фізичним особам частини тіла кредиту до 30% на встановлення склопакетів, придбання енергозберігаючих матеріалів, встановлення приладів обліку тощо.

Головним моментом Форуму стало підписання з тринадцятьма областями (серед яких була і Полтавська область) чотирьохсторонніх Меморандумів про партнерство у сфері енергоефективності житлових будинків між Держенергоефективності України, обласними державними адміністраціями, обласними радами та головами міст-обласних центрів.

Цим Меморандумом підписанти задекларували прагнення до партнерства у сфері енергоефективності з метою стимулювання населення до впровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів.

Сторони домовились об’єднати зусилля в частині інституційної організації та фінансової підтримки населення на впровадження енергоефективних заходів в житлових будинках шляхом здешевлення кредитних ресурсів за рахунок бюджетів відповідних рівнів.

Найголовнішим завданням є реалізація механізму щодо відшкодування частини відсотків за кредитами, отриманими населенням (фізичними особами, ОСББ) на впровадження заходів з енергозбереження у власних помешканнях.

Довідково:

Форум Енергоефективного партнерства організовано Держенергоефективності спільно з Мінрегіонбудом за підтримки Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Муніципальна енергетична реформа в Україні», Проекту Міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Енергоефективність у житловому секторі в Україні», Проект «Створення енергетичних агентств в Україні», що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMUB), Проект Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Енергоефективність у громадах».

 

Система Orphus Поделиться на fb