Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Обмінятися досвідом щодо місцевого самоврядування до Полтави з’їхалися з усієї України

Сьогодні у Полтавській обласній раді проходить семінар з обміну досвідом “Кращі практики місцевого самоврядування” у сферах співпраці влади, громади, розвитку місцевих ресурсів, залучення інвестицій. Його проводять за сприяння Ради Європи, Сумської та Полтавської обласних рад, за підсумками конкурсу “Кращі практики місцевого самоврядування”, організованого Радою Європи у співробітництві з Мінрегіоном України у 2012-2014 роках, Офісом Ради Європи в Україні у рамках реалізації Програми “Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні”.

“Об’єднання територіальних громад повинно базуватися на співпраці у різних галузях і на конкретній проектній діяльності, бо в основі будь-яких програм лежить проектний менеджмент. Тому сьогоднішній семінар є надзвичайно важливим для області, представники усіх регіонів України обміняються досвідом та налагодять більш тісну співпрацю. В основі формування майбутніх територіальних громад має бути достатньо ресурсів, і достатньо коштів для того, щоб громада була самодостатньою. Без об’єднання нам не обійтися, ця реформа є на часі, єдине, що у нас для громадської роботи, для донесення ідей об’єднання, його залишилося обмаль”, – наголосив голова Полтавської обласної ради Петро Ворона.

За словами організаторів, метою заходу є обмін та ознайомлення з кращими практиками місцевого самоврядування в Україні, а також обговорення актуальних питань реформ місцевого самоврядування та децентралізації влади.

Відвідав семінар і голова Полтавської ОДА Валерій Головко, він зазначив, що на сьогодні наша область є однією з перших в Україні у сфері реформування органів місцевого самоврядування.

“На сьогодні є достатньо програм, у яких Полтавщина бере активну участь і має певні результати. Усе це зосереджено для однієї мети — підняти рівень місцевого самоврядування, донести до громад їхні можливості, показати їх відповідальність. Цей семінар, я думаю, буде плідно відпрацьований, і наслідки його будуть корисними. В області Миргород і Комсомольськ дуже серйозно ставляться до питань місцевого самоврядування. Нажаль, у цих питаннях відстають Полтава, Лубни та Кременчук”, – сказав Головко.

У рамках семінару відбулася презентація проектів кращих практик місцевого самоврядування.

Система Orphus Поделиться на fb