Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Неправдивість декларації може стати причиною непроходження люстрації чиновниками

DSC_0145

Податкова декларація, яка не відповідає дійсності, може стати причиною того, що державний службовець не зможе пройти  люстраційну перевірку, якій нині підлягають всі держслужбовці.

Про це, зокрема, повідомив міністр юстиції України Павло Петренко під час брифінгу в Полтаві, відповідаючі на запитання “Новин Полтавщини”.

“У податковій фіскальній службі таким чином вже звільнили 20 посадовців, декларації яких не відповідали дійсності” – відзначив міністр.

За його словами, нині в державі триває люстрація чиновників обласного рівня і для кожного державного органу  так званий період “очищення влади” триватиме три місяці.

Відповідні місцеві органи влади, які розпочали люстраційну перевірку, повинні на своєму сайті розмістити публічну інформацію та заяви всіх держслужбовців на згоду пройти перевірку, оприлюднити їх декларації  та відповідні висновки щодо проходження люстрації,  – відзначив Петренко.

Якщо держслужбовець не дав згоди на люстраційну перевірку, то автоматично звільняється.

Також автоматично не пройдуть люстрацію близько 1,5-2 тисячі чиновників вищих ланок влади при екс-президентові Вікторі Януковичі.

Журналісти повинні слідкувати за ходом проведення люстрації, а особливо за “цікавими деклараціями, які повинні бути оприлюднені” про майно чиновників.

Міністр вважає, що саме журналістські розслідування можуть допомогти виявити неправдивість заявленого чиновниками майна та сприяти “виведенню на чисту воду”, як це нещодавно відбулося з керівником структури ДАІ.

Щодо центральних органів влади, то люстраційний комітет на прес-конференції незабаром повідомить попередні підсумки перевірки, – відзначив Петренко.

Перейти до вмісту