Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Музей-заповідник Миколи Гоголя на Полтавщині став лауреатом італійської премії імені письменника

DSC_1985_resized

Міжнародна культурна асоціація «Премія імені М.В.Гоголя в Італії» повідомила національному музею – заповіднику М.В.Гоголя в с. Гоголевому на Шишаччині про рішення міжнародного журі – оголосити музей лауреатом вказаної премії 2015 року.

 Про це повідомила на сайті prostir.museum.

Премія Гоголя присуджена музею за вірне зберігання протягом 30 років родової садиби великого письменника, за палке служіння його пам’яті та просвітницьку роботу по популяризації його безсмертних творів. Заклад представляла його директор Лідія Єнко.

Церемонія нагородження лауреатів премії, згідно із програмою даного заходу, проводилася із 14 по 17 травня у Римі на Віллі Медичі, ставши справжнім святом культури.

Директор культурної асоціації Наталія Солодиліна вручила директору музею медаль Гоголя. Премія також має матеріальний еквівалент у розмірі 5000 євро, призначений для музейних потреб. Усі фінансові витрати, пов’язані із поїздкою в країну, яка з погляду культурно-мистецької спадщини посідає перше місце у світі, взяла на себе директор міжнародної культурної асоціації «Премія імені М.В.Гоголя в Італії».

Дім Гоголя в Римі сердечно привітав усіх співробітників національного музею – заповідника М.В.Гоголя із цією заслуженою нагородою!

Музичним дарунком від України стали твори народної артистки України Наталії Шелепницької. Улюблені українські народні пісні прозвучали на італійській сцені.

Серед країн, які отримали нагороди, крім України, яку представляв заклад культури Полтавщини, також були Італія, Франція, Росія.

Асоціація «Премія імені М.В.Гоголя в Італії» проводила нагородження лауреатів премії в п’ятий раз. За минулі 5 років 40 найвидатніших діячів світової культури проголошені лауреатами премії Гоголя.

Серед лауреатів попередніх премій – великі українські актори Ада Роговцева та Богдан Ступка.

Учасників урочистостей об’єднало щире прагнення зміцнювати дружбу між народами. Цьому можна всеціло завдячувати класику світової літератури Миколі Гоголю, який згуртував навколо своєї творчості так багато однодумців у світі.

Василь Костів,

Система Orphus Поделиться на fb