Ви тут:

Міністерство фінансів розпочало випуск $1 млрд. облігацій під кредитні гарантії США

У вівторок, 26 травня, Міністерство фінансів розпочало випуск на міжнародних ринках державних облігацій на суму 1 млрд. дол. США, що стало можливим завдяки підписанню 18 травня Угоди про гарантії запозичення між урядами України та США. Згідно з Угодою, українські облігації будуть повністю гарантовані Сполученими Штатами. Як результат, ціна облігацій буде визначена учасниками міжнародних боргових ринків, виходячи зі ставок облігацій Уряду США.

Це друга Угода про гарантії запозичення, підписана між країнами з часу Революції Гідності, що віддзеркалює  незмінну підтримку і довіру Сполучених Штатів до прагнення України стабілізувати її економіку та відновити її зростання. Ця Угода є частиною дво- та багатосторонньої економічної підтримки України, що включає чотирирічну програму МВФ (Механізм розширеного кредитування), та відображає збільшення підтримки економічних реформ українського Уряду.

Випуск облігацій здійснюється в рамках посилення міжнародної допомоги та визнання зусиль України по відновленню економічного зростання в 2016 році.

Ці облігації, поряд з нещодавньою макрофінансовою підтримкою з боку ЄС, мають на меті замінити існуючий борг на більш ощадні з точки зору обслуговування та дешевші міжнародні облігації.  В разі успішного розміщення, ці облігації, разом з борговою операцією Укрексімбанку, та очікуваною борговою операцією України, мають зменшити борговий тягар України, та створити потенційні умови для повернення України на шлях економічного зростання.

Як і попередні кредитні гарантії США, умови поточної Угоди про гарантії запозичення посилять прагнення України виконати умови програми з МВФ та здійснити інші кроки, необхідні для зміцнення верховенства права, системи соціального захисту, подальшого просування важливих структурних реформ, та відновлення економічного зростання України.

Номінальна вартість кожної облігації становить $200 тис., процентна ставка – 1,847% на рік. Сплата процентів здійснюватиметься двічі на рік (29 травня і 29 листопада). Запланований термін погашення облігації – 29 травня 2020 року.

 

Система Orphus Поделиться на fb