Ви тут:
Економіка Полтавщина Суспільство 

“Литва може допомогти Полтавському регіону в інтеграції до ЄС”, – Марюс Януконіс

Сьогодні у Полтавській ОДА відбулася зустріч керівництва області з Надзвичайним і Повноважним Посолом Литовської Республіки в Україні паном Марюсом Януконісом. Під час якої обговорити питання налагодження та розвитку двостороннього співробітництва, питання охорони здоров’я та освіти. 

“Ми поспілкувалися з литовськими колегами стосовно територіальної реформи. Вони поділилися досвідом того, як вона проходила у Литві. Обговорили роботу промислових підприємств на Полтавщині, подальшу співпрацю та вихід нашої продукції на європейські ринки”, – розповів перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький. 

За його словами, зовнішньоторговельний оборот товарів Полтавщини з Литвою за підсумками минулого року становив 23,3 млн дол. За цей період в порівнянні з показниками минулого року, обсяги імпорту литовських товарів до області збільшилися, більш як на 9%, при зменшенні на 68%обсягів експорту продукції з області. При цьому, експорт становив 6,0 млн дол, а імпорт 17,3 млн дол. 

“Завжди приємно бути в серці України — на Полтавщині. Сьогодні ми обговорили впровадження низки конкретних проектів, ініціатив щодо співпраці в різноманітних галузях, розглянули деякі бізнес проекти та питання як Литва може допомогти Полтавському регіону в інтеграції до ЄС”, – зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні пан Марюс Януконіс.

Також він наголосив, що Литва має намір створити на Полтавщині психологічно-реабілітаційний центр щодо реабілітації учасників АТО. Обіцяють, що він запрацює в обласному центрі уже до кінця року.