Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Бійців на передовій від ворога захищатимуть фортспоруди і полтавські обереги

image(11)

Полтавські будівельники продовжують передавати військовим в експлуатацію збудовані фортифікаційні споруди. У середу 27 травня голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко особисто брав участь у передачі об’єктів. Йдеться про першу лінію оборони, яку полтавці споруджують в районі Артемівська Донецької області.

Нагадаємо, що відповідно до наказу Президента України Петра Порошенка з квітня у Донецькій та Луганській області розпочато будівництво інженерних оборонних споруд по лінії зіткнення з проросійськими терористами. Кожна область отримала свій фронт робіт. Зона відповідальності полтавців — поблизу Артемівська, де потрібно збудувати дві лінії фортифікаційних споруд. Це не суцільна лінія оборони (на кшталт «стіни» на російсько-українському кордоні). Йдеться про укріплення бойових позицій українських військових у місцях їх дислокації — це командно-спостережні пункти, вогневі точки, укриття для екіпажів бойових машин, окопи тощо.

Як прокоментував в. о. командира 43-го окремого мотопіхотного батальйону Юрій Фоменко, такі укріплення на передовій вкрай необхідні. Бо до цього хлопці рік жили і воювали в польових умовах, мешкали в необлаштованих землянках. Про захист від ворожих обстрілів годі й говорити.

— Хочу наголосити, що збудовані полтавцями укріплення витримали артилерійські обстріли, — говорить Юрій Фоменко. — Адже перед встановленням того ж залізобетону разом із будівельниками ми перевіряли конструкції на міцність — обстрілювали їх із гармат і танків. Для більшої безпеки бійців під час обстрілів всі вогневі точки та бліндажі будівельники зсередини обшивають спеціальним матеріалам (osb). Щоб запобігти обсипанню, стінки окопів на наше прохання укріплюють деревиною. Власне, ми тут на передовій працюємо разом, допомагаємо один-одному і робимо одну справу, хоч і по-своєму: вони — будують укріплення для нас, а ми — захищаємо спокій їх родин на Полтавщині.

Захисників Вітчизни від ворожих обстрілів боронитимуть не лише укріплення із залізобетону, а й Небесні покровителі. Адже під час візиту бійці отримали з рук голови ОДА символічні обереги — полтавські рушники з автентичною вишивкою та ікони. Валерій Головко прокоментував, що Україна продовжує святкувати День вишиванки. А цей подарунок — ідея Архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора та його. Рушники й святі образи намолені в головному храмі Полтави, Свято-Успенському соборі, їх особисто благословляв владика. Тож вони будуть для наших хлопців молитовним щитом і захистом Господнім.

— Перша поїздка в зону АТО змінює свідомість раз і назавжди — і ти зовсім по-іншому сприймаєш і мирне життя, і спокій у рідному місті, — говорить Валерій Головко. — Розумієш, що все це — завдяки хлопцям, які стоять на передовій, оберігаючи наші мирні ночі і дні. Тому тут ми будуємо фортифікаційні споруди всією громадою, робимо власний посильний внесок у зміцнення обороноздатності держави. Бо не хочемо зустрічати ворога на кордоні рідної Полтавщини.

До речі, в одну з наступних поїздок у зону АТО Валерій Головко має намір запросити депутатів обласної ради та представників громадськості. Щоб ті на власні очі переконалися, що саме і для кого будуть на Донбасі полтавські будівельники.

 

Система Orphus Поделиться на fb