Ви тут:
Кримінал Полтавщина 

Більше 350 тис. гривень двадцять мешканців Полтавщини обміняли на папірці

Шахрайська схема обміну грошей на конверти з папірцями не втрачає актуальності. Від початку року в області зареєстровано 20 аналогічних фактів підміни. Про це повідомили в УМВС України у Полтавській області.

Начальник карного розшуку УМВС Полтавщини Микола Михайлик роз’яснив, щозловмисники, маскуючи обман під роботу соціальних працівників, пропонують обміняти «старі» грошові купюри на нові гривні. Зловмисники нерідко працюють в команді, діють швидко і професійно, не залишаючи жертві шансу обміркувати свої дії.

Головний розшуківець області зауважив, що такий спосіб обману розраховано, насамперед, на людей похилого віку. Жертвам аферистів, які звернулися до міліції, переважно від 60 до 86 років.

Правоохоронці закликають бути пильними і не піддаватися на прийоми шахраїв. Яких правил слід дотримуватися при спілкуванні з незнайомими або малознайомими людьми?

– не повідомляти конфіденційну інформацію стороннім і малознайомим особам (про членів родини, кількість номінальних коштів, реквізити банківської картки, паролі, логіни та інші персональні відомості);

– обов’язково вимагати у незнайомців документ, який посвідчує особу;

– звертати увагу на особливі прикмети невідомих, щоб у разі необхідності надати цю інформацію органам внутрішніх справ.

У разі, якщо ви або ваші близькі опинилися у подібній ситуації необхідно негайно зателефонувати в міліцію (102) або зверніться до найближчого територіального відділу ОВС.

Телефони гарячої лінії УМВС України в Полтавській області

(0532)517-757; 562-233 (працюють цілодобово)

Система Orphus Поделиться на fb