Ви тут:
Головне Офіційно Полтавщина Суспільство ТОП-новина Точка зору 

Адміністративно-територіальна реформа на Полтавщині: думки вголос

Сьогодні відбулося розширене засідання президії обласної ради, на якому розглянуто питання про проведення адміністративно-територіальної реформи та впровадження в області Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Про це повідомили у Полтавській обласній раді.

У засіданні, яке вів голова обласної ради Петро Ворона, взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький, заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, депутати обласної ради, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, міські, селищні і сільські голови, представники громадських організацій, журналісти.

Андрій Пісоцький, зокрема, зазначив, що в області сформовані та працюють робоча група з проведення реформ, Офіс реформ, відповідна інформація розміщена на сайті облдержадміністрації.

Про методику формування спроможних громад поінформував виконуючий обов’язки директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Дмитро Орлов, а проект Перспективного плану формування територіальних громад Полтавської області представив заступник начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Панков.

Після того, як доповідачі відповіли на запитання учасників засідання,відбулося обговорення питання.

Валерій Капленко, заступник голови постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин:

– У нашому Шишацькому районі створена відповідна ініціативна група, проведено 16 зборів у громадах. Впевнений, що громади мають об’єднатися. Тоді вони отримають перспективу розвитку. Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» треба виконувати. Потрібні конкретні дії облдержадміністрації і обласної ради.

 

 

Олександра Шереметьєва, Омельницький сільський голова Кременчуцького району, голова Полтавського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад:

– Кожен із нас хоче зберегти свою громаду. Це зрозуміло. Але чи зможе громада забезпечити виконання прямих та делегованих повноважень? Зокрема, утримувати більше 40 посадовців? Закон України про співробітництво громад дозволяє сільським громадам об’єднуватимуться між собою, або приєднуватися до великих міст – тоді проблеми не буде, але це дійсно має бути добровільно, а не примусовим процесом.

Ігор Чобітько, голова депутатської групи «Промисловці Полтавщини» обласної ради:

– Дуже складне питання. Теоретично реформа спрямована на покращення життя громадян. Але на практиці виникає багато проблем. Потрібна достатня законодавча база, яка б допомогла у цій роботі. Окреме питання – яким чином будуть розподілятися бюджетні кошти на громади, які об’єдналися і на ті, які утрималися від об’єднання?

 Балибіна, депутат обласної ради, директор Офісу реформ:

– Ми працюємо – надаємо консультації як безпосередньо у районах, під час зустрічей із керівниками органів місцевого самоврядування, так і у телефонному режимі. Працівниками офісу здійснено 40 виступів у засобах масової інформації. Наступного тижня плануємо поспілкуватися з керівниками органів місцевого самоврядування Лохвицького, Глобинського і Чорнухинського районів. Хочу наголосити, що після складання перспективного плану, пройде його громадське обговорення.

Іван Гальченко, голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури:

– Думаю, що ми не готові розглядати на сесії питання про затвердження Перспективного плану формування територіальних громад Полтавської області. План складено так би мовити «між іншим». Що буде потім невідомо. Такий підхід, на мою думку, несерйозний.

Олександр Залужний, голова фракції «Совість України», голова постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр:

– Підтримую проведення реформ. Сьогодні громади, на жаль, не можуть розпоряджатися вільно своїми ресурсами. Треба змінити цю систему, щоб реформи спрацювали. Для успішного проведення реформ потрібне бажання, час, повне і всебічне інформування громад.

 

Володимир Оніщенко, голова депутатської групи «Єдність» обласної ради:

– Реформи, безумовно, потрібні. Їх треба було провести ще 20 років тому. Люди повинні побачити перспективу об’єднання громад. Скажу чесно – дуже занепокоєний. Адже сьогодні ми не почули зрозумілих відповідей на запитання. Є загроза, що дане питання на сесії буде провалене.

IMG_8982 (Custom)Петро Кошовий, голова Решитилівської районної ради:

– Що зміниться від того, що Решетилівський район стане територіальною громадою? Не стане сільських рад, а це наблизить послуги до людей? Вважаю, що треба звернутися до Верховної Ради України з пропозицією провести пілотний проект адміністративно-територіальної реформи в одній з областей та проаналізувати його результати.

 

 Василь Степенко, голова Полтавської районної ради:

– Треба надати громадам право розпоряджатися власними ресурсами, забезпечити децентралізацію. Разом із головою райдержадміністрації ми провели 26 зустрічей у районі, в яких взяли участь понад 3 тисячі людей. Селяни здебільшого не вірять у те, що їм передадуть повноваження та ресурси, хочуть, щоб сільські ради залишилися.

IMG_8991 (Custom)Сергій Пазюк, голова Пирятинської районної ради:

– Кожна громада має право на достойне життя. У даному питанні важливо врахувати ризики і перспективи. Звичайно, хотілося б зберегти сільські ради.

Іван Близнюк, депутат обласної ради:

– Останнє слово щодо об’єднання громад має бути саме за громадами. Збирайте людей, їхні пропозиції. Розподіл бюджету у наступному році у залежності від того чи громади об’єдналися вважаю тиском на громади, що неприпустимо.

 

IMG_9000 (Custom)Володимир Слєпцов, Карлівський міський голова:

– Альтернативі реформі немає. Але ключовим питанням реформи має бути децентралізація влади. Усі повноваження повинні бути в органах місцевого самоврядування – це цивілізований підхід. Втім, реформа сира, вона не має, на відміну від наявних часових рамок, необхідної законодавчої бази.

357 137 (Custom)Валентин Черевко, заступник голови Лохвицької районної ради:

– Вважаю, що проводити адміністративно-територіальну реформу такими темпами недоцільно, неправомірно. Це може привести до знищення українського села.

Юрій Коваленко, голова Миргородської райдержадміністрації:

– Реформи мають економічне підґрунтя і люди повинні це розуміти. Там, де сільські голови не тримаються за свої посади, все нормально, прийняті відповідні рішення. Думаю, що потрібно працювати з сільськими головами.

Іван Панасенко, депутат обласної ради:

– Наш обов’язок – спрямувати процес реформування так, щоб були враховані думки кожної громади. Я – за реформи, але реформи розумні, послідовні і виправдані.

357 150 (Custom)Степан Бульба, голова фракції Соціалістичної партії України, голова постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства:

– Не вірю, що ця реформа поліпшить життя людей. У бюджеті недостатньо коштів. Звідки вони з’являться після об’єднання громад? Наслідком реформ буде ліквідація районів, сільських рад, що звузить місцеве самоврядування. Тоді виникає питання щодо демократизму реформи. У такому вигляді цю реформу я підтримувати не буду.

357 151 (Custom)Анатолій Лук’янов, Лучаннський сільський голова Лохвицького району:

– На мою думку, реформа не на часі. У країні йде війна. А реформа руйнує місцеве самоврядування та виконавчу владу.

357 155 (Custom)Станіслав Джусь, Глобинський міський голова:

– Коли громади об’єднаються, тоді будуть суттєві зміни у бюджетних надходженнях. Потрібно також враховувати, що вибори до місцевих рад мають відбутися на новій адміністративно-територіальній основі.

357 157 (Custom)Анатолій Шкарбан, депутат обласної ради:

– Вважаю рівень підготовки даного питання облдержадміністрацією недостатнім. На розгляд обласної ради потрібно вносити проект рішення, який має бути узгодженим із районними радами та громадами. Моя пропозиція – рекомендувати доопрацювати проект Перспективного плану формування територіальних громад Полтавської області з висловленими у ході обговорення зауваженнями.

357 162 (Custom)Віктор Бережний, депутат обласної ради:

– Питання облдержадміністрацією недопрацьоване. На сесії буде дискусія, а голосування позитивного результату не дасть.

357 170 (Custom)Володимир Сухаренко, координатор Громадської ради при обласній раді, Рунівщинський сільський голова Полтавського району:

– Реформу потрібно обговорити у кожній територіальній громаді. Адже мова йде саме про добровільне об’єднання громад.

Микола Бондар, депутат Лохвицької районної ради:

– Мета реформи – поліпшити життя людей. Я не побачив, щоб цікавилися думкою людей, брали її до уваги. Адміністративно-територіальну реформу потрібно зупинити.

Свої думки щодо проведення реформи висловили:

Олександр Масенко, голова фракції Комуністичної партії України обласної ради:

– Я категорично проти цієї реформи, яка тільки вносить безлад і розлад. На моє глибоке переконання, дана реформа знищить райони. Будучи народним депутатом, я працював у комітеті з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, тому добре знаю законопроект Романа Безсмертного, який передбачав із 25 областей залишити лише 9 регіонів. І Полтавської області у тому проекті не було, натомість був регіон Слобожанщина. Ще дві сесії назад я ініціював прийняття звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення проведення в Україні широкомаштабної адміністративно-територіальної реформи, у ході якої мають бути ліквідовані більшість районів та місцевих рад. На жаль, дане звернення до цього часу не проголосоване. Вважаю, що якби усі обласні ради звернулися б з відповідними заявами, то можливо б центральні органи дослухались до позиції низів.

Юрій Кривошеєв, голова депутатської групи «Народний фронт» обласної ради:

– Реформи потрібні. В першу чергу для зменшення величезного, затратного та малоефективного адміністративного апарату. Люди повинні відчути реальний ріст ефективності адміністративного управління. Важливо донести до кожної людини перспективи, які відкривають реформи. Роз’яснити, які зміни відбудуться у житті українців після реалізації реформ. Вважаю помилкою встановлення планових завдань по виконанню етапів проведення адміністративно-територіальної реформи. Праця з громадою, роз’яснювальна робота, виконання державою своїх обіцянок – і люди обов’язково підтримають реформаторів.

Дмитро Хрістов, голова депутатської групи «Європейський вибір» обласної ради:

– Підтримую проведення реформ. Адже радянська, нині існуюча система заважає розвитку громад. Необхідно прийняти закони, які чітко регулюють всі питання реформи; провести роз’яснювальну роботу з керівниками районів, міст, сіл, селищ, з населенням. Щоб кожна людина повірила у зміни на краще.

Анатолій Олійник, голова постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення:

– Упевнений, що реформи в Україні потрібні. Готовий підключитися разом з громадськістю для їхнього втілення в життя. Вважаю, що запорукою їхнього успішного впровадження має бути бажання і розуміння громад.

У свою чергу голова обласної ради Петро Ворона зазначив, що в нього не викликає сумніву, що адміністративно-територіальна реформа потрібна, хоча відносно її проведення є проблемні питання.

Наразі президія взяла до відома інформацію облдержадміністрації щодо проведення адміністративно-територіальної реформи та впровадження в області Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Також у ході засідання депутати підтримали внесення змін до показників обласного бюджету на 2015 рік.

Питання щодо фінансової підтримки з обласного бюджету обласних газет «Зоря Полтавщини» та «Село полтавське», співзасновниками яких є обласна рада та облдержадміністрація, рекомендовано розглянути на засіданнях профільних комісій.

Система Orphus Поделиться на fb