Ви тут:
Культура Полтавщина Споживач Суспільство 

100-річна полтавська сорочка – у ТОПі найдорожчих вишиванок

Унікальна старовинна жіноча сорочка продається в Полтаві. Їй – більше 100 років. Вартість – $ 1200. “Продаю дуже дорого, за справжньою ціною антикваріату”, – пояснила вартість вишиванки продавчиня полтавка на сайті оголошень OLX.
Безымянный

 

Срочно продам старинную женскую рубашку- вышиванку. Полтава - изображение 2
Срочно продам старинную женскую рубашку- вышиванку. Полтава - изображение 3

У добірку найдорожчих вишиванок України увійшла вишиванка, яка продається в Києві за ціною $5 тис. – чоловіча сорочка, що була створена 1900 року.

У вишивці використовуються нитки червоного, зеленого та коричневого кольорів.

“Вишивки червоними й зеленими нитками на сорочках були своєрідними оберегами, і такі сорочки надягали з нагоди весіль і свят. У середні віки ніколи не шили грубо і неакуратно: існували спадкові професії швачки, згодом виникло цехове виробництво”, – пише господарка виробу Людмила з Києва.

За $2 тис. продають жіночий комплект зі спідниці та сорочки, вишитих бісером. Адже вишиті бісером вироби коштують дорожче, ніж вишиті нитками. Таке вбрання можна придбати у Чернівцях.

Далі – сучасний виріб за ціною 18 тис. грн із Києва. “Ця робота – результат тримісячної щоденної праці по 8-10 годин на добу”, – пише Жанна з Києва. Вишивка виконана на італійському льоні французькими сатиновими ниткам. У комплекті з сорочкою – оксамитова керсетка, фартух і вінок.
П’ятірку найдорожчих вишитих виробів замикає вишита бісером сукня. Віка з Луцька оцінила плаття в $ 700.

 

 

 

Система Orphus Поделиться на fb