Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кобеляках розпочалася кампанія оформлення житлових субсидій

Від понеділка у Кобеляках розпочалася кампанія оформлення житлових субсидій. Вже сотні кобелячан звернулися до міської ради та районного управління соціального захисту за допомогою у її оформленні на цілий рік. Нагадаємо жителям міста деякі правові аспекти нарахування житлових субсидій цього року.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 р. №106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» передбачено новий спрощений порядок нарахування житлових субсидій, який набирає чинності з 1 травня 2015 року (крім пункту 3 постанови). Пунктом 3 цієї постанови передбачено, що до 15 квітня та до 1 листопада 2015 року підприємствами, що надають послуги з газопостачання, електропостачання та централізованого опалення, будуть доставлені до споживачів бланки заяв про призначення житлової субсидії та декларації про доходи і витрати. Кілька днів тому кожна кобеляцька сім’я одержала поштою бланк згаданої декларації.

Про це повідомили в Кобеляцькій міській раді.

Відповідно до вищевказаної постанови Кабміну призначення субсидії відбуватиметься на підставі лише двох документів, які суттєво спрощені, – заяви та декларації. Запроваджується надання субсидії на 12 місяців, а не на опалювальний період як раніше. Крім того, встановлюється автоматичний принцип надання субсидії на новий період (скасовується необхідність повторного звернення до органу соціального захисту населення для призначення субсидії на новий період у разі відсутності змін). Надаватиметься право на оформлення субсидій особам, які орендують житло і оплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму (оренди) житла Також скасовуються обмеження щодо призначення субсидії з урахуванням майнового стану сім’і (наявності двох та більше автомобілів, квартир чи будинків, та інш.). Так само скасовуються обмеження щодо наявності у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні (при цьому до розрахунку доходу таких осіб враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатної особи – 1218 грн.).

Особливу увагу кобелячан звертаємо на те, якщо подано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надання. У такому разі заявник зобов’язується повернути надміру перераховану (виплачену) суму субсидії у подвійному розмірі.

Система Orphus Поделиться на fb