Ви тут:

Типові помилки людей при лікуванні застуди (ВІДЕО)

542

Неправильне лікування застуди може посилити хворобу і призвести до розвитку ускладнень. Лікарі назвали типові помилки людей, які намагаються позбутися симптомів застуди.

1) Переносити хворобу на ногах. Якщо при перших симптомах застуди (нежиті, невеликому підвищенні температури) залишитися вдома і почати лікування, хворобу можна впоратися за пару днів. Життя в звичайному режимі призведе до поглиблення застуди.

2) Нерозбірливість у ліках. Комбінація різних препаратів без консультації лікаря може викликати непередбачуваний побічний ефект. Пам’ятайте, що багато рекламовані препарати знімають симптоми, але не лікують хворобу.

3) Не читати інструкції. Ліки мають свої призначення і протипоказання. Порушення дозування, непереносимість одного з компонентів препарату можуть погіршити стан. Наприклад, аспірин та анальгін можуть викликати бронхоспазм у людей з астмою.

4) Приймати антибіотики. У 20-50% випадків прийом антибіотиків при симптомах застуди даремний. Бездумний і безконтрольний прийом цих препаратів веде до того, що небезпечні бактерії стають до них нечутливими. Антибіотики потрібні за призначенням лікаря, якщо ГРЗ закінчилося ускладненням (ангіна, запалення легенів).

5) Бездумно використовувати народні засоби. У деяких людей є алергія на лікарські рослини, малину. Тоді до симптомів застуди додадуться ознаки алергії (висип, біль в голі, нежить).

 

Перейти до вмісту