Ви тут:
Суспільство Україна 

Порошенко остаточно заборонив російські серіали

фото: transkarpatia.net
фото: transkarpatia.net

 

 

 

Петро Порошенко підписав закон про заборону трансляції російських серіалів

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на довідку до документу, опубліковану на сайті Верховної Ради.

Як зазначається, документ “повернуто с підписом президента (02.04.2015)”.

5 лютого 2015 року Верховна Рада України підтримала у другому читанні та в цілому президентський законопроект № 1317 “Про внесення змін у деякі закони України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України“.

Ініціатором закону виступив народний депутат, голова парламентського комітету з питань культури та духовності Микола Княжицький.

19 березня голова Верховної Ради Володимир Гройсман підписав цей закон. “Хочу привітати всіх, адже тепер з наших екранів зникне телепропаганда, яка спотворює нашу історію і підносить агресора. Але ще раз хочу підкреслити: цей закон не стосується ні мультфільмів, ні серіалів про кохання. Забороняються лише пропагандистські агітки. За телеканалам: їм надається два місяці для того, щоб перейти на нові рейки”, – написав тоді спікер парламенту в соцмережі.

18 березня Верховна Рада не підтримала ініціативу “Опозиційного блоку” скасувати прийняті парламентом 5 лютого зміни в українське законодавство, що забороняють демонстрацію фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами РФ з 2014 року.

Глава профільного комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький пояснив: “З 1991 року забороняються серіали, які пропагують армію агресора незалежно від країни виробництва. Це не стосується російської відеопродукції”.

Депутат додав: “А з 2014  забороняється частка показу тільки по телебаченню якраз продукції виробництва Російської Федерації, з того часу, коли Російська Федерація стала агресором на території України”.

Після прийняття 5 лютого закону були різні думки про часові рамки вироблених в Росії фільмів, які підлягають забороні. Перший віце-спікер парламенту Андрій Парубій заявив тоді, що внесенням змін до законодавства щодо захисту інформаційного телерадіопростору України, Рада заборонила демонстрацію всіх фільмів російського виробництва. “Там є поправка. У даному випадку текст був зачитаний Ляшком просто з трибуни. Таким чином, ми в текст закону вставляємо тільки те, що було зачитано під стенограму. Тому дата, про яку йде мова, не буде відображена в тексті закону”, – сказав Парубій. Він також зазначив, що заборона стосується всіх фільмів, вироблених в Російській Федерації, не залежно від року їх створення.

У свою чергу співголова фракції “Народний фронт” Вікторія Сюмар пояснила: “Я пропонувала, щоб заборонили всі фільми, які вироблені з початку російської агресії, тобто з 1 січня 2014 року, а також абсолютно все, що пропагують органи влади держави-агресора”.

Перейти до вмісту