Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство 

Перші 73 призовники з Полтавщини відправилися на строкову військову службу

На виконання Указу Президента України від 17 лютого 2015 року № 88/2014 та відповідної постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 року протягом квітня-травня з Полтавської області на строкову військову службу буде призвано 900 чоловік, з них 73 призовника уже направлено для проходження військової служби.

Відповідно до розпорядження голови Полтавської облдержадміністрації Валерія Головка в області створено обласну призовну комісію, головою якої є перший заступник голови обласної державної адміністрації Олег Пругло. Так, у кожному районному центрі та у містах створені призовні та медичні комісії. Запрацювали вони 1 березня, у ході роботи планують викликати понад 7 тисяч чоловік.

Перша партія юнаків з Полтавщини уже направлена до елітних підрозділів Збройних Сил України та інших формувань, зокрема до 101 бригади охорони Міністерства оборони України міста Києва, спеціальних підрозділів Національної гвардії України міста Києва та Кривого Рогу, до частин озброєння Збройних Сил України у місті Львові.

Відповідно до рішення Президента України Петра Порошенка, жоден військовослужбовець строкової служби не буде направлений у зону проведення антитерористичної операції, вони будуть вивчати військову справу в пунктах постійної дислокації військових частин, які знаходяться в так званому тилу.

Згідно з п.8 ст. 15 Закону України про військову службу та військовий обов’язок, після набрання чинності Указу Президента України щодо проведення чергового призову:

​ призовники, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути у строк, зазначений у повістці;

​ якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України;

​ призовники, які змінили місце проживання, зобов’язані в семиденний строк прибути до районного (міського) військового комісаріату за новим місцем проживання для взяття на військовий облік;

​ керівники підприємств, установ, організацій і навчальних закладів незалежно від підпорядкування та форм власності на вимогу військових комісаріатів забезпечують своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць.

Особливістю призовної компанії є те, що призову підлягають призовники з віковим обмеженням від 20 до 27 років, але фактично призиваються юнаки віком від 20 до 25 років, а громадяни віком від 25 до 27 років тільки у випадку виявлення особистого бажання бути поновленим на обліку призовників. Також строки строкової військової служби для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях складають до 18 місяців. Для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти магістр – до 12 місяців.

Також актуальним залишається те, що призовники, які прослужили три місяці мають право звернутися до командування військової частини та заключити контракт на проходження військової служби.

Кожен свідомий за віком громадянин повинен виконати свій обов’язок по захисту Батьківщини, особливо на даний час, коли ці слова мають досить серйозне підґрунтя.

 Едуард БОРОДАЙ, заступник обласного військового комісара по роботі з особовим складом, підполковник

Система Orphus Поделиться на fb