Ви тут:
Прес-релізи 

Орендна плата земель державної та комунальної форми власності

Фахівцями Головного управління ДФС у Полтавській області було опрацьовано інформацію щодо договорів оренди земель державної та комунальної форми власності.

Зокрема, це стосувалося договорів оренди земель юридичних осіб, на предмет їх відповідності вимогам п.288.5 статті 288 Податкового кодексу України:

розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

-​ не може бути меншою 3% нормативної грошової оцінки;

-​ не може перевищувати 12% нормативної грошової оцінки.

Так, за даними опрацьованої інформації на Полтавщині 1784 договори оренди за якими розмір орендної плати підлягав перегляду станом на 01.04.2014, а 383 договори містять занижений розмір орендної плати, що складає втрати бюджету у 2014 році на суму більше 10 мільйонів гривень.

Проте, працівниками фіскальної служби у Полтавській області протягом 2014 року було укладено 660 додаткових угод до договорів оренди у зв’язку з чим забезпечено більше 7 млн грн. додаткових надходжень до бюджету, по 741 договору подано уточнюючі декларації згідно яких задекларовано додаткових надходжень у розмірі більше 6 мільйонів гривень.

За результатами роботи у січні-лютому поточного року платниками подано 79 уточнюючих розрахунків, якими збільшено податкові зобов’язання з орендної плати за землю у розмірі більше 2 тис. гривень.

Тож, шановні платники податків, зверніть увагу на виконання вимог чинного законодавства щодо розміру орендної плати за землю та реалізуйте свій обов’язок зі сплати орендної плати!

Головне управління ДФС у Полтавській області

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту