Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Німецькі партнери вчили полтавців енергоефективності

Mcq8bkyRCDw

У рамках реалізації проекту українсько-німецького технічного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах» у Полтаві пройшов семінар “ план дій сталого енергетичного розвитку: впровадження енергоефективних заходів в багатоквартирних будинках”. На семінарі представили програми підтримки впровадження заходів з енергоефективності на державному, регіональному та місцевому рівнях з нахилом на житлові будинки.

До участі запросили експертів Проекту та представників міст-членів консорціму, який очолює Полтавська ОДА

Як зазначила заступник директора проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» Іма Хренова-Шимкіна наразі багато уваги приділяли енергоефективним заходам.

“Енергоефективність започаткували в Німеччині. Зараз Німеччина багато приділяє уваги допомозі Україні. Це технічна допомога: консультування українських міст з питань стратегічного бачення енергоефективності. Наразі Полтавщині потрібно показати бачення того, як вона повинна стратегічно розвиватися. Як зробити моніторинг споживання енергоресурсів”, – сказала Іма Хренова-Шимкіна.

Вона зазначила, щоб залучити інвестиційні та банківські кошти, регіони повинні мати певну стратегію. Стратегічний план енергоефективності.

“Семінар присвячений створенню та функціонуванню ОСББ. Енергоефективність у житловому секторі дуже важлива. Тому ми повинні вжити певних заходів, щоб скоротити споживання та менше сплачувати за тепло, воду,світло”, – сказала Іма Хренова-Шимкіна.

Ключовими питаннями семінару були: поточний стан програм підтримки реалізацізаходів ОСББ та фінансові можливості ОСББ для реалізації мікропроектів, організаційні та юридичні питання реалізації проектів з енергозбереження.

“Зараз підвищуються тарифи, це великим тягарем лягає на плечі наших споживачів. А сьогодні гостро стоїть питання щодо підвищення енергоефективності при споживанні теплоенергії. Це питання важливе й для держави. Це наша енергетична безпека”, – зазначив директор департаменту ЖКГ Полтавської ОДА Олександр Тонков.

Окремим блоком програми семінару було представлення банківськими установами Програм кредитування енергоефективних заходів для ОСББ. 

Система Orphus Поделиться на fb