Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Кобеляцькі депутати проголосували за добровільне об’єднання з сусідніми громадами

83066947

Відбулася сорок четверта сесія Кобеляцької міської ради шостого скликання, головним питанням якої було ініціювання процедури добровільного об’єднання громади міста Кобеляки із громадами сусідніх сільських рад. Після двогодинного обговорення більшістю голосів народних обранців рішення було прийняте.

   Міський голова Олександр Ісип продемонстрував депутатам та запрошеним на сесію відеоролик на тему децентралізації системи влади в Україні, а також провів відеопрезентацію про реформу адміністративно-територіального устрою нашої держави шляхом добровільного об’єднання територіальних громад. Закликав депутатів підтримати таку реформу на своєму рівні та ідею створення спроможної та самодостатньої об’єднаної громади з адміністративним центром в місті Кобеляки.

 Депутати Володимир Рева, Роман Матюхов та Вікторія Омеляненко піддали гострій критиці запропоновану реформу місцевого самоврядування, висловилися проти будь-якого об’єднання громад. Депутати мотивували свою позицію тим, що в результаті такого об’єднання жодних соціальних та економічних вигод для кобелячан не буде, а Кобеляцький район як адміністративно-територіальна одиниця взагалі зникне з карти України.

   До слова були запрошені й сільські голови сусідніх з Кобеляками громад. У своїх виступах керівники громад зазначали, що вже провели попередні обговорення цього питання зі своїми людьми, але одностайності думок не виявили. Висловилися про необхідність детального роз’яснення суті реформи, донесення до людей якнайповнішої інформації про те, що їх чекає вкінці шляху запропонованих змін.

   Цікавою видалася і сама процедура голосування. Голосували депутати лише один раз, але для встановлення дійсного результату голосування піднімали руки кілька разів. Депутат Роман Матюхов, будучи головою лічильної комісії, чотири рази рахував голоси своїх колег, проте кожного разу озвучував результат «за» – 14 при необхідних 16 (склад ради 30 депутатів). А ось паралельний підрахунок кількості голосів «за» членом лічильної комісії Олександром Бистряковим виявився іншим, а саме 18 голосів «за» прийняття рішення. Вміння рахувати депутатські голоси Олександром Бистряковим було остаточно підтверджено вставанням зі своїх місць тих депутатів, які проголосували «за».

   Вже у понеділок рішення міської ради про ініціювання процедури добровільного об’єднання громад буде надіслано у сусідні з Кобеляками Підгорянську, Золотарівську, Кунівську, Сухинівську, Красненську та Бреусівську сільські ради для вивчення такої пропозиції та її громадського обговорення.   

Система Orphus Поделиться на fb