Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Експерти ВООЗ відвідали Полтавщину

15-16 квітня Полтавщину з робочим візитом відвідали десять міжнародних експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я, які приймають участь у місії з Комплексної зовнішньої оцінки національних заходів з протидії туберкульозу в Україні. У рамках місії відбуваються такі поїздки й до Вінницької, Чернівецької та Миколаївської областей з метою зустрічі з керівництвом та фахівцями галузі охорони здоров’я, ознайомлення з роботою фтизіатричної служби, протитуберкульозних закладів.

У перший день візиту експерти мали змогу детально ознайомитися з особливістю лікування хворих на туберкульоз у диспансерному та дитячому відділеннях Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру, роботою бактеріологічної лабораторії ІІІ рівня. В амбулаторії сімейної медицини Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 гості дізналися, яким чином здійснюються заходи з профілактики туберкульозу та лікування пацієнтів. Крім того, під час відвідування реабілітаційного центру «Новий поворот» Благодійної організації «Світло надії» відбулося ознайомлення з основними шляхами здійснення соціального супроводу хворих на туберкульоз у стратегії DОТS, профілактичних заходів серед груп ризику та ін.

У другий день візиту на полтавській землі експерти ВООЗ побачили, як працюють відділення Кременчуцької міської лікарні, бактеріологічна лабораторія ІІ рівня, лікування хворих на туберкульоз у спеціалізованій лікарні Кременчуцької виправної колонії № 69.

Під час зустрічі з директором та фахівцями Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, візитери розповіли про результати своє роботи. Було наголошено на тому, що в галузі охорони здоров’я Полтавщини працює злагоджена команда небайдужих фахівців, які зацікавлені у впровадженні інноваційних форм роботи, що позитивно відображається на результатах її діяльності.

Голова комісії Валіантсін Русович відзначив високий рівень взаємодії первинної ланки надання медичної допомоги та протитуберкульозних закладів області, успішне надання інтегрованих послуг (лікування хворих на ВІЛ та туберкульоз, надання замісної підтримуючої терапії), якісне налагодження інфекційного контролю з установленням ламп закритого типу, а також ефективну співпрацю з неурядовими організаціями.

Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак ґрунтовно поінформував гостей про комплексні заходи, які впроваджуються в Полтавській області, у напрямку покращення доступності та якості надання медичної допомоги, її оптимізації, більш ефективного використання наявних ресурсів.

Експерти внесли свої пропозиції щодо оптимізації роботи фтизіатричної та суміжних служб: оптимізації механізмів фінансування у бік перерозподілу на дороговартісне лікування та діагностику. Було акцентовано увагу на тому, що існує потреба змінити підходи до профілактики туберкульозу серед дитячого населення, проведенні туберкулінодіагностики лише у дітей з груп ризику. Експерти ВООЗ запропонували оптимізувати проведення флюорографічних обстежень і здійснювати їх лише серед осіб із груп ризику та розширити доступ до проведення досліджень за допомогою цифрових флюорографічних апаратів. Впровадження цих заходів допоможе перерозподілити ресурси на інші, більш необхідні цілі з профілактики, діагностики та лікування хворих на туберкульоз.

На Національному рівні потребує вирішення питання своєчасного здійснення розрахунків необхідності у препаратах для лікування туберкульозу та витратних матеріалів для лабораторних досліджень.

Прес-центр Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

Система Orphus Поделиться на fb