Ви тут:
Головне Політика Полтавщина Точка зору 

“Для децентралізації потрібна політична воля”, – Ворона

ворона

Щоб була децентралізація в Україні та на Полтавщині — треба, щоб була політична воля.

Таку думку висловив голова Полтавської обласної ради Петро Ворона.

“Політична воля — це спроможність взяти на себе відповідальність за запропоновані дії, які сприятимуть поліпшенню ефективності роботи”, – сказав Ворона.

Він зазначив, що на сьогодні політичної волі щодо проведення реформ в галузі місцевого самоврядування немає ні в ВР, ні на середньому рівні органів виконавчої ради, ні на низу.

“У ВР до цього часу не прийнята законодавча база, яка б дала можливість проводити адміністративно територіальну реформу: Закон про громаду, закон про район, закон про область. На рівні обласних адміністрацій та районних адміністрацій повинна бути серйозна команда фахівців і науковців. Треба вести громадську роботу з обговорення”, – сказав Ворона.

Водночас держава повинна докласти максимум зусиль, для створення сприятливих ситуацій для проведення реформ. Дати певні гарантії місцевим елітам, що вони впливатимуть на розвиток держави. Дати людям зрозуміти, що нова реформа децентралізації дасть можливість отримати ресурси і функції, щоб люди на місцях жили краще.

“Треба, щоб у ВР сформували лоббі реформування місцевого самоврядування або децентралізації, активніше повинен працювати президент, прем’єр-міністр та голова ВР”, – сказав Ворона.

Система Orphus Поделиться на fb