Ви тут:

Як працює КВІ на Полтавщині

2

На Полтавщині є неповнолітні особи, які скоїли злочин. Та завдяки злагодженій роботі пенітенціаріїв області, у 2015 році кількість таких порушників знизилась на 38 осіб порівняно з минулим роком і станом на березень 2015 року становить 65 осіб.

Працівники кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області, віддаючи частинку свого серця, вносять великий вклад у роботу з неповнолітніми підобліковими задля перевиховання кожної дитини та попередження виникнення рецидиву.

Так, спільно з кримінальною міліцією у справах дітей, територіальними центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та неурядовими релігійними, громадськими благодійними організаціями, пенітенціарії створили потужний різногалузевий механізм, направлений на профілактику злочинності в дитячому та молодіжному середовищі, удосконалення правового виховання неповнолітніх та молоді, профілактичної роботи з неповнолітніми сім’ями.

  • Працівники кримінально-виконавчої інспекції у роботі з неповнолітніми підобліковими використовують різні методи виховання, розглядаючи та аналізуючи кожну проблему, що торкнулась підлітка і створює перепони на шляху до законопорядного життя особи,- розповідає завідувач сектору КВІ управління ДПтС в області Олександр Дем’яненко.- Головна мета пенітенціаріїв-не покарати, а перевиховати особу, навчити добру, привити позитивні людські якості, змінити світогляд підлітка. Всі ці напрацювання охоплюють душе широкий спектр методів. Крім профілактичних групових та індивідуальних занять, лекцій, тренінгів, інтерактивних ігор, з молоддю проводять і духовно-просвітницьку роботу. Залучають порушників до всіляких цікавих конкурсів, змагань, влаштовують захоплюючі екскурсії, відвідують музеї, монастирі і церкви. Їх навчають культурі, етикету, історії українотворення та віковим традиціям, що є невід’ємною частиною нашого життя. Крім цього, проводиться сприяння у навчанні, працевлаштуванні, залученні до суспільно корисної праці.

6

Для належного контролю підоблікових, працівниками проводяться перевірки осіб за місцем проживання та місцем навчання. Спілкування з рідними, близькими, вчителями та викладачами дає можливість створити точну картину умов життя підоблікового, пізнати коло і рід його занять.

Представники органів внутрішніх справ, громадських організацій та кримінально-виконавчої інспекції на засадах співпраці проводять спільні наради, організовують та беруть участь у засіданнях «круглого столу», де розглядають та вивчають питання посилення профілактики рецидивної злочинності, шукаючи все нові методи і підходи у роботі з підобліковими.

Одним з таких методів є відвідування інспекторами учнів місцевих шкіл та проведення з ними профілактичних лекцій. Такого роду заходи допомагають вберегти більшість школярів від вчинення правопорушень. Налагоджена співпраця і з вищими навчальними закладами, де студенти, також, стають слухачами інформаційно-правових занять.

Неабиякий позитивний вплив на підоблікових здійснюється у результаті їх спілкування із однолітками, які утримуються у Кременчуцькій виховній колонії. Під час такої зустрічі, що відбулась не так давно, вихованці установи розповіли підобліковим про життя у стінах колонії, а також, написали їм гарного листа про те, як цінять волю, закликавши ровесників цінувати життя і не робити необдуманих вчинків.

4

Всі зусилля пенітенціаріїв направлені на встановлення тісного контакту з підобліковими, надання психологічної та соціальної допомоги. Адже, саме лише покарання, не вирішить тих проблем, що спричинили вчинення злочину. А ось, живе спілкування, почуття того, що тобі намагаються допомогти, наближає порушника до спілкування, розкриває потаємні душевні переживання, робить людину відкритою і щирою. Саме таке «мистецтво» виховання опановують і використовують у своїй роботі працівники КВІ Полтави і області.

3

На жаль, не кожну людину можна в чомусь переконати та наблизити до істини життя, але маємо надію, що завдяки роботі кримінально-виконавчої служби кількість неповнолітніх порушників і злочинців буде знижуватись, а ті, хто припустились помилки, завдяки пенітенціаріям, зможуть опанувати себе і стати законослухняним громадянином.

1

Марія Бугаєнко,

Прес-офіцер управління ДПтС України

в Полтавській області

Перейти до вмісту