Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Відповідальні за безпечні умови в лікарнях Полтавщини провели семінар та технічне навчання

DSC_0018

12 березня відбувся щорічний обласний семінар з охорони праці і технічне навчання Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА для інженерів з охороні праці та осіб, відповідальних за роботи з підвищеною небезпекою, у лікувально-профілактичних закладах області. 

 

Шостий рік поспіль з ініціативи Держгірпромнагляду у Полтаві відбувається обласний семінар-нарада з охорони праці і технічного навчання для спеціалістів усіх медичних закладів області. Захід провели Олександр Кузьмін, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, Сергій Щербак, начальник територіального управління Держгірпромнагляду у Полтавській області, Ігор Плюйко, начальник Полтавської філії ДП «Східний ЕТЦ», Ірина Зоріна, начальник відділу Теруправління Держгірпромнагляду, Наталія Гуріна, провідний спеціаліст з охорони праці КУ «Підприємства із інженерного супроводження закладів охорони здоров’я» та Олена Сазонова, правовий інспектор обласної організації профспілки медичних працівників.

“Це плановий, вже традиційний захід, на якому ми не лише підбиваємо підсумки роботи за минулий рік, а й здобуваємо практичні знання і навики. Це корисно як для молодих фахівців, які можуть почути чимало нового для себе, так і для підвищення кваліфікації досвідчених, – відкрив семінар Олександр Германович Кузьмін. – Цього року спеціалісти з охорони праці, окрім своєї тематики, пройдуть тренінг по відпрацюванню методів надання першої долікарської допомоги”.

“З огляду на те, що з вересня 2014 року планові перевірки Держгірпромнагляду тимчасово заборонені, підвищується відповідальність фахівців з охорони праці. Статистика красномовна – відсутність планового нагляду призводить до збільшення випадків виробничого травматизму, в тому числі з летальними наслідками, – говорить Сергій Леонідович Щербак, – На жаль, не всі роботодавці сумлінно ставляться до правил техніки безпеки і вимог охорони праці, тому маємо збільшення випадків травм на робочому місці, зокрема смертельних. Радий повідомити, що це не стосується галузі охорони здоров’я Полтавщини”.

DSC_0023

“Звертаю увагу, що, відповідно до жовтневої постанови Кабміну, відбудеться реорганізація Держгірпромнагляду. Передбачається злиття Держгірпромнагляду і Державної інспекції України з питань праці. Новоствореній Державній службі з питань праці також передадуть деякі функції санепідемслужби у сфері гігієни праці та радіологічного контролю. Але які б зміни не відбувались, буде збережений формат нашої ефективної співпраці і спілкування, – запевнив начальник територіального управління Держгірпромнагляду у Полтавській області”.

 

Головний позаштатний фахівець ДОЗ Наталія Миколаївна Гуріна підбила підсумки роботи за минулий рік і наголосила на необхідності посиленої профілактики виробничого травматизму. Разом зі співдоповідачем – Геннадієм Хлебніковим, інженером з охорони праці Полтавської обласної інфекційної лікарні, Наталія Миколаївна наочно продемонструвала учасникам семінару як потрібно створювати безпечні умови в лікарні, планувати оформлення куточка з охорони праці і розташовувати попереджувальні знаки.

У ході технічного навчання вкотре особливу увагу приділили безпечній експлуатації посудин, працюючих під тиском, зокрема кисневих балонів. Контролюючі спеціалісти наголошують – потрібно сумлінно фіксувати у документації усі недоліки зовнішнього вигляду балону, а також перевіряти сертифікати вмісту і якості. Вибухонебезпечний потенціал кисневого балону зобов’язує до підвищеної уваги і відповідальності з боку фахівців з охорони праці. Також детально вивчали принципи і нормативи по встановленню різних вентиляційних систем. Окремо роз’яснювали принципи ведення усієї необхідної технічної документації.

 DSC_0010

Олена Володимирівна Сазонова роз’яснила присутнім учасникам семінару про особливості складання розділу «Охорона праці» у колективному договорі лікувально-профілактичних закладів області.

Підвела підсумки семінару і прокоментувала технічне навчання Ірина Олександрівна Зоріна. Вона детально роз’яснювала про недоліки в роботі у випадках виробничого травматизму, найтиповіші порушення, які допускають спеціалісти з охорони праці.

 

Представник установи, яка видає дозволи на експлуатацію кисневого обладнання, а також моніторить його робочий стан і організовує технічні навчання, Ігор Плюйко, звернувся до учасників семінару з закликом: “Тимчасове припинення перевірок суб’єктів господарювання, не означає припинення відповідальності за порушення, якщо такі допускаються, і не привід для бездіяльності. Оскільки ми обираємо європейські методи роботи, то не потрібно чекати перевіряючого інспектора, який вкаже на усі виявлені недоліки і порушення, а самостійно їх виявляти і ліквідовувати. У разі нещасного випадку відповідальність понесе або керівник підприємства, або спеціаліст з охорони праці. Не допускайте проблемних ситуацій і подбайте про безпеку у своїй установі!”

ПРЕС-ЦЕНТР ДОЗ ОДА

Перейти до вмісту