Ви тут:

У Полтаві показали прем`єру невідомої версії “Ревізора”

Полтавцям презентували прем’єру вистави, створену за п’єсою Миколи Гоголя “Ревізор”. Показ відбувся 27 березня в Міжнародний день театру. Цю виставу готували спеціально для VII Відкритого регіонального фестивалю театрального мистецтва «В гостях у Гоголя», який проходитиме в Полтаві з 1-го по 7 квітня.

“Гоголь знову повертається на полтавську сцену. Вперше “Ревізора” в Полтаві показали 105 років тому під час відкриття нового полтавського театру, нині кінотеатр “Колос”. І на VII Відкритому регіональному фестивалі театрального мистецтва «В гостях у Гоголя» покажуть “Ревізора”. Сьогодні на гастролі артисти їдуть маленькими мікроавтобусами, а до нас приїдуть цілі трупи”, – – сказав начальник управління культури облдержадміністрації Геннадій Фасій.
Поціновувачі театрального мистецтва з нетерпінням очікували на цей показ, адже задовго до призначеного дня прем’єри усі квитки вже були розкуплені.

Спеціально для роботи над виставою до Полтави запросили відомого київського режисера – Заслуженого діяча мистецтв України Юрій Кочевенка. «Ревізор» − не перша його постановка в полтавському театрі. Полтавці мали змогу познайомитися з “Сорочинським ярмарком”, “Енеїдою” та іншими творами.
Режисер запропонував глядачам зовсім новий погляд на таємничого Гоголя. Він змінює жанр – в трактуванні гоголівців – це не комедія, а трагікомедія.
Він сподівається, що: “Гоголь не розгнівається на таке самонадіяне зухвальство, а глядач оцінить нове прочитання цього твору”.

“Мені  завжди легко працювати з акторами, вони професіонали. Гарно грають, незважаючи на те, що вже люди не молоді їх добре сприймає публіка. Чому вирішив змінити образ головного героя? Він ситий самодостатній юнак. Бідності не знав, а що по Гоголю він ганчірка, бурулька, фітюлька – це говорить про його внутрішні якості. А фізичні параметри може мати різні. Думаю Микола Васильович на нас би не образився, а десь би зрадів за чудового актора”, – сказав Юрій Кочевенко.


“Ревізор” -на сцені полтавського театру – це своєрідний гоголівський світ. Кожен персонаж має свою чітко виражену лінію, кожен чиновник – сучасний прототип.
Гоголь звучить актуально й в реаліях сьогодення. Тут – мова лозунгів, тут – хабарі даються відкрито під музику Великого Шнітке”, – зазначили постановники вистави.

Що режисер так розподілить ролі було новизною й для самих акторів.

“Я не сподівався, що гратиму цю роль. Думав, може Ляпкіна-Тяпкіна. А тут дивлюся наказ, і я потрапив на Городничого. Я зазвичай граю комедійні ролі, бандитів. І ця роль… – був шок. І я всі ці місяці, що проходили репетиції вставав і повторював цю роль. І коли перші пішли слова,  заспокоївся. Все, що вимагав режисер намагався виконати”, – сказав Володимир Морус.

У виставі задіяли кращих акторів театру. Роль Городничого виконав заслужений артист України Володимир Морус. Хлєстаков – Віталій Крапіва, Артемій Філіпович Земляніка – народний артист України Юрій Попов, Анна Андріївна – Катерина Філатова, Марія Антонівна – Ольга Філатова, Поштмейстер – заслужений артист України Олег Шеремет, Степан Ільїч Вуховертов  – народний артист України Василь Голуб, Купець заслужений артист України Володимир Гостіщев. Художник -постановник Ірина Кліменченко.

На перегляд вистави у приміщенні театру зібралася як молодь, так і люди похилого віку, дехто прийшов з дітьми. Вистава тривала три години. Перед виставою ветеранів сценічного мистецтва привітали з їхнім прфесійним святом.


“Коли ти хоч раз побува на сцені, то цьго почуття не можна забути це вже на все життя. Сьогодні приємно зустрітися з ветеранами. Приємно, що певної перевни, повязаної з ремонтом, до театру виявляють велику зацікавленісь”, – сказав голова Громадської ради при Полтавській ОДА Володимир Голуб.

Перейти до вмісту