Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Лубнах відкрили виставку «Весняні первоцвіти»

У галереї образотворчого мистецтва краєзнавчого музею відкрили збірну виставку живопису, графіки та декору лубенських художників «Весняні первоцвіти». В ній узяли участь 24 митці, експонують 91 роботу.

Як повідомили в Лубенській міській раді, художники Василь Лапушкін та Ольга Таран подякували міській владі за проведений капітальний ремонт, після якого галерея образотворчого мистецтва стала оновленою, світлою та затишною. Яскравим музичним подарунком для учасників творчого заходу став виступ учениці музичної школи Вікторії Панченко (викладач Оксана Кас`яненко).  Юна піаністка виконала два твори Поля де Сенвіля – «Мар`яж де амур» та «Пасажіо» на фортепіано, яке вже є невід`ємною частиною інтер`єру галереї. Член Національної Спілки архітекторів України Микола Босенко вніс пропозиції щодо представлення творів художників і подякував працівникам галереї за прекрасно розміщену експозицію.

На цій виставці представлений доробок художників: неповторно зображає куточки нашого міста Петро Костиря, любить передавати красу Сули та Посулля Віктор Юр`євич, вишукані натюрморти пише Людмила Кошлай, у світ квітів і їхнього розмаїття запрошує Тамара Твердохліб, заворожують простим сюжетом і щирістю картини Алли Демури, засніжена калина, тихе надвечір`я, куточки милої серцю рідної природи – все це у творчості Оксани Бутенко (с.Тарасенкове Оржицького району), українські мотиви оживають на картинах Віктора Бабенка, хвилює серце юної художниці Наталії Ковбик доля України, наче промовляють до глядачів «Щемні спогади» та «Зірка липневого вечора» Любові Андрієвської, сповнені весняного настрою, березневої радості й туманів картини Василя Лапушкіна. Як завжди радує натюрмортами й прозорими пейзажами Ольга Таран, своєрідними і впізнаваними є твори Сергія Шаматріна (смт Ромодан Миргородського району), запам`ятовується «Квіткова фантазія» Петра Богаєвського, вдало передають мінливий, примхливий характер ранньої весни роботи Олександра Василенка, ліричним звучанням заворожують твори Сергія Горбачова. Краєвиди Лубенщини та Мгарського монастиря оспівує член Національної Спілки архітекторів України Володимир Семенюта, багато тепла і сонця на картинах Миколи Хавкіна. Вперше, але досить вдало представив свій доробок юний художник Богдан Фесенко, портрет «Освітлена сонцем» Володимира Мірошниченка передає любов митця до своєї коханої дружини та красу весняних первоцвітів. Приваблюють урбаністичні мотиви Світлану Потоцьку, Людмила Квітка трепетно перенесла на полотно «Образ Ісуса Христа», а також чаруючий шарм Венеції, по-особливому передає велич і красу Мгарського монастиря та золото осені Світлана Косолап. Не оминув у своїй творчості  тихоплинну Сулу Іван Фідря, вперше надані для виставки картини Олександра Куліченка, який зараз мешкає в іншому місті, але найближчим часом збирається переїздити до Лубен, на його роботах «Сула чекає на дощ» , «Весняний ранок на Сулі».

       Твори всіх представлених художників будуть експонуватися в галереї протягом місяця. Тож запрошуємо лубенців та гостей міста долучитися до прекрасного світу образотворчого мистецтва, до світу художників, які мешкають і творять поруч з нами.

Перейти до вмісту