Ви тут:

У березні до тематичних екскурсій Полтавою приєдналося більше 200 учасників.

IMG_5544

В рамках інформаційно-туристичного проекту «Таємнича Полтава» останній місяць на вихідних проходили тематичні пішохідні екскурсії містом. Кожного тижня розглядалася нова тема. Всього проведено сім екскурсій до яких приєдналося більше 200 учасників.

Першою була розглянута релігійна тема, де розповідалося про діючі та зруйновані релігійні споруди міста. Вона охопила цілих два окремих пішохідних двохгодинних маршрути. Учасники побачили, де знаходилися готична кірха Петра і Павла та дерев’яна Покровська церква, збудована на кошти останнього кошового Запорозької Січі Петра Калнишевського. Де стояла Стрітенська церква та що зараз знаходиться в приміщенні Великої Хоральної Синагоги? На ці та інші питання полтавці теж знайшли відповідь. Матеріалу виявилося так багато, що вже готується третій маршрут із відвідуванням Макаріївської церкви та каплички Пантелеймона Цілителя.

1березня

Найбільшу кількість однодумців об’єднав архітектурний маршрут «Полтавський Модерн». У Полтави є своя унікальна історія цього стилю – вона подарувала світу Український модерн. Ця подорож була присвячена загадковому і живому, яскравому та вигадливому – полтавському модерну. Протягом екскурсії полтавці побачили міські особняки з унікальним керамічним декором, дохідні будинки з ажурною ковкою, дізналися які будинки мають “родичів” в інших містах і де в Полтаві модерн було “приховано” під новими фасадами. Архітектура нашого міста дуже різноманітна, тож уже готується нова тема для екскурсії про інший архітектурний стиль.

8березня

До Міжнародного жіночого дня була приурочена екскурсія «Видатні жінки Полтави». Святкова екскурсія зібрала близько 60 учасників. Вони розподілилися на дві групи, кожна з яких пройшла центральними вулицями міста та почула цікаві маловідомі факти про славетних полтавчанок. Розповідь ішла про наших сучасниць, історичні та легендарні постаті, наприклад: Раїса Кириченко, Маруся Чурай, Ляля Убийвовк, Варвара Рєпніна, Галина Вовченко, Єлизавета Милорадович, Анжеліка Остапенко, Марійка Бойко та ще багато відомих імен.

15березня

Очікуваною була тема «Містична Полтава», але свою «містику» проявила погода в останню неділю березня, тож цей маршрут був перенесений на теплу пору року. Крім того, із потеплінням на полтавців чекає «Полтава гастрономічна», адже наша «полтавська» кухня, як і наша «полтавська» мова – унікальні та самобутні!

22березня

Керівник проекту «Таємнича Полтава» Ольга Влох обіцяє нові цікаві заходи:

-​ За півтора роки діяльності проекту «Таємнича Полтава» ми об’єднали більше тисячі однодумців для спільних походів у музеї та на тематичні екскурсії. Ми разом відвідали садиби Панаса Мирного та Івана Котляревського, Володимира Короленка та Василя Капніста, дізналися про космос та футбол, побували на дзвіниці Хрестовоздвиженського монастиря та в ботанічному саду. Ще в 2013 році ми провели першу безкоштовну оглядову екскурсію по місту для його жителів. А за останній час розробили близько десяти тематичних авторських пішохідних маршрутів. Частина екскурсій вже була проведена, а нові пішохідні маршрути ми плануємо на теплу пору року. Ми завжди раді бачити однодумців та патріотів, які розширюють свій світогляд та пізнають історію рідного міста.

У Вербну неділю 5 квітня в рамках проекту «Таємнича Полтава» заплановано відвідування Хрестовоздвиженського монастиря із підйомом на 47-метрову дзвіницю. Приєднатися до проекту «Таємнича Полтава» можуть усі бажаючі на сайті організаторів – http://ingreen.in.ua/tours/topoltava/1114

Результати діяльності проекту «Таємнича Полтава» за період вересень 2013-вересень 2014:

Дата Назва екскурсії Кількість учасників
Вересень 2013 Оглядова екскурсія історичною частиною міста Полтава 80
Жовтень 2013 Відвідування Хрестовоздвиженського монастиря 50
Листопад 2013 Відвідування музею Музичного училища ім. М.Лисенка 30
Грудень 2013 Відвідування Літературно-меморіального музею І.П.Котляревського 10
Січень 2014 Відвідування музеїв Антона Макаренко (Ковалівка) та Рушника (Степне) 40
Лютий 2014 Відвідування музею «Ворскла» 30
Березень 2014 Відвідування Музею авіації і космонавтики 20
Квітень 2014 Відвідування Хрестовоздвиженського монастиря (повторно) 40
Травень 2014 Відвідування Ботанічного саду ПНПУ 70
Червень 2014 Тематична пішохідна екскурсія «Художня Полтава» 70
Липень 2014 Тематична пішохідна екскурсія «Літературна Полтава» 30
Серпень 2014 Тематична пішохідна екскурсія «Архітектурна Полтава» 50
Вересень 2014 Тематична пішохідна екскурсія «Архітектурна Полтава» (повторно) 100
Разом 13 екскурсій 620

Результати діяльності проекту «Таємнича Полтава» за період жовтень 2014-березень 2015:

Дата Назва екскурсії Кількість учасників
Листопад 2014 Відвідування музею-садиби Панаса Мирного 80
Грудень 2014 Відвідування музею-садиби Івана Котляревського 80
Грудень 2014 Відвідування новорічного ранку в музеї Володимира Короленка 30
Січень 2015 Відвідування музеїв Антона Макаренко (Ковалівка) та Рушника (Степне) 80
01.03.15 Тематична пішохідна екскурсія «Релігійна Полтава. Маршрут №1» 30
08.03.15 Тематична пішохідна екскурсія «Видатні жінки Полтави» 60
15.03.15 Тематична пішохідна екскурсія «Полтавський Модерн» 60
21.03.15 Тематична пішохідна екскурсія «Полтавський Модерн» (повторно) 30
22.03.15 Тематична пішохідна екскурсія «Релігійна Полтава. Маршрут №2» 30
Разом 10 екскурсій 480
Перейти до вмісту