Ви тут:

Сьогодні – день щастя, весняного рівнодення і не тільки…

Цей день, коли можна і потрібно згадувати найщасливіші моменти вашого життя. Налаштуйтеся на позитивний лад, відкиньте погані думки, посміхніться і обійміть міцніше своїх близьких та рідних, адже всі ми щасливі саме завдяки їм.

У 2012 році ООН проголосила 20 березня Міжнародним днем щастя з метою підтримати ідею про те, що всі люди планети прагнуть до щастя.

На 20 березня цього року випадає День весняного рівнодення (Equinox). Це одне з найунікальніших явищ природи, коли центр Сонця в своєму видимому русі по екліптиці перетинає небесний екватор». Кажучи простіше, в цей день Земля, обертаючись навколо своєї уявної осі, що проходить через полюси, одночасно рухаючись навколо Сонця, знаходиться в такому положенні по відношенню до світила, що сонячні промені, що несуть теплову енергію, падають прямовисно на екватор. Сонце переходить з південної півкулі в північну, і в ці дні у всіх країнах день майже рівний ночі.

У День весняного рівнодення починається Новий рік у багатьох народів і народностей Землі: Іран, Афганістан, Таджикистан, Казахстан, Киргизстан, Узбекистан – практично всі країни Великого шовкового шляху пов’язують початок нового року з ці явищем природи.

А ще в північній півкулі в День весняного рівнодення відзначається Міжнародний день лісу або Всесвітній день захисту лісів, який був заснований в 1971 році. У південній же півкулі лісу будуть вшановувати в День осіннього рівнодення.

З 1985 року багато країн відзначають 20 березня Міжнародний день без м’яса. У цей день магазини і ресторани відмовляються від продажу м’яса, а активісти пропагують вегетаріанство, а також ідеї співчуття тваринам і захисту навколишнього середовища.

Іменини відзначають: Василь, Євген, Омелян, Єфрем, Капітон, Павло.

За матеріалами  Ukr.Media

Перейти до вмісту