Ви тут:
Надзвичайні ситуації Полтавщина Суспільство 

Рекомендації щодо дій населення у разі захоплення в заручники

У разі захоплення в заручники рекомендується своїми діями не провокувати терористів на насильницькі дії (уникати різких рухів, шуму тощо), не чинити опір озброєним терористам, що може призвести до численних людських жертв, не дивитися їм в очі, якщо вимагають віддати особисті речі – негайно віддати. У разі необхідності виконувати вимоги злочинців, не допускати паніки, не піддаватися на провокаційні дії терористів, бути уважними, запам’ятати прикмети злочинців (риси їх облич, одяг, імена, клички, можливі шрами і татуювання, особливості мови і манери поведінки, тематику їх розмов). Про це повідомили в УДСНС України у Полтавській області.

По можливості та у разі наявності фото-, відеозасобів здійснити приховану фото та відеофіксацію дій терористів, бути готовим до складнощів (відсутність свободи руху, їжі, води тощо). Почувши стрільбу та вибухи (у разі штурму), негайно лягти на підлогу обличчям вниз, поклавши руки долонями на потилицю, і не рухатися. У жодному випадку не бігти назустріч співробітникам правоохоронних органів або від них, оскільки вони можуть прийняти вас за злочинця. По можливості триматися як можна далі від дверей та вікон.

У разі перебування в приміщенні будівлі (території, де знаходяться заручники, при цьому не бути захопленим терористами та ними знайденим) рекомендується зберігати спокій та намагатись уникнути контакту з терористами, повідомити, як можна тихіше, правоохоронні органи за номером 102 про злочинців та своє місцезнаходження, не палити і не наближатись до дверей і вікон, сховати свої документи, що засвідчують особу, чітко виконувати інструкції та вказівки правоохоронців. По можливості та у разі наявності фото-, відеозасобів здійснити приховану фото та відеофіксацію дій терористів, почувши стрільбу та вибухи, негайно лягти на підлогу обличчям вниз, поклавши руки долонями на потилицю і не рухатися (уникнути різких рухів). Пам’ятайте, що одразу після вашого повідомлення правоохоронним органам про подію, негайно ними буде вжито вичерпних заходів для збереження вашого життя та здоров’я.

Перейти до вмісту