Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Рання діагностика – перший крок до успішного лікування

Аби виявити туберкульоз на ранніх стадіях та запобігти розповсюдженню хвороби, необхідно пройти ранню діагностику.

Туберкульоз (ТБ) є одним з найбільш небезпечних захворювань, яке може завдано значної шкоди здоров’ю.

Розрізняють заразну форму ТБ легень — «відкриту» і незаразну форму — «закриту». Заразна форма захворювання характеризується тим, що людина виділяє з харкотинням у навколишнє середовище мікобактерії туберкульозу, за «закритої» форми туберкульозу в харкотинні не виявляють мікобактерії туберкульозу і, зазвичай, такі пацієнти взагалі не кашляють.

Аби запобігти розповсюдженню хвороби, виявити захворювання на ранніх стадіях, що дасть змогу більш ефективно його лікувати, необхідно пройти ранню діагностику. Основна мета – виявити людей з «відкритою» формою туберкульозу. Хворий з такою формує може заразити до 10 людей на рік.

Найбільш вразливими групами населення прийнято вважати бездомних осіб, ВІЛ-позитивних, споживачів ін’єкційних наркотиків (СІН) та звільнених з місць позбавлення волі. БО «Світло надії» займається цим питанням і вже не перший рік проводить ранню діагностику серед груп ризику. Згідно з останніми дослідженнями, серед 10 опитуваних 3 виявилися хворі на туберкульоз.

Існує так званий «Скринінговий опитувальник», за допомогою якого можна виявити людей, що потребують обстеження на ТБ. Якщо людина на 3 та більше запитання відповідає «так», це не означає, що вона хвора на ТБ, але означає, що їй необхідно негайно пройти флюорографію та обстеження мокротиння.

Починаючи з 2014 року, 680 людей вже пройшли опитувальник, 312 із них були направлені на діагностику та у 18 було виявлено різні форми туберкульозу.

Втім, заразитися туберкульозом може будь-хто, тому не потрібно думати, що вас це не стосується. Але пам’ятайте, що туберкульоз лікується, і виявлення хвороби на ранніх стадіях сприяє ефективному та успішному лікуванню.

Система Orphus Поделиться на fb