Ви тут:

Полтавські рятувальники провели для школярів екскурсію та лекції з питань безпеки життєдіяльності

Учора співробітники 3-ї державної пожежно-рятувальної частини для учнів Полтавської гімназії №17 провели пізнавальну екскурсію по пожежно-рятувальній частині, а для учнів Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 37 – лекцію з питань безпеки життєдіяльності. Заходи відбулися у рамках громадської акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти!». Про це повідомили в УДСНС України у Полтавській області.

На початку екскурсії рятувальники нагадали школярам основні правила пожежної безпеки, розповіли про діяльність та завдання вогнеборців. Ознайомили з пожежною та спеціальною технікою, яка є на озброєнні підрозділу, розповіли про технічні характеристики та призначення спеціального обладнання, бойового одягу рятувальників. Крім того, юних гостей ознайомили з внутрішнім життям підрозділу.

Хлопці та дівчата оглянули пожежне депо, подивилися на аварійно-рятувальну техніку, посиділи за кермом пожежних машин, уявляючи себе справжніми рятувальниками, дітлахи фотографувалися на пам’ять у автомобілях та з елементами бойового спорядження. Щоб малюки не забували про правила безпеки життєдіяльності, фахівці Служби порятунку роздали присутнім тематичні листівки.

Цього ж дня, рятувальники з профілактичною лекцією відвідали учнів Полтавської школи №37. Під час виступу співробітники Головного управління ДСНС області розповіли дітям правила поведінки під час різних надзвичайних ситуацій. Для закріплення отриманої інформації присутнім продемонстрували повчальні відеофільми, також рятувальники вручили тематичні листівки та пам’ятки з правилами безпеки життєдіяльності. Крім того, рятувальники роз’яснили школярам правила поведінки під час оповіщення населення, зокрема, коли звучить сирена цивільної оборони «Увага всім!». 

«Почувши сигнал, потрібно негайно увімкнути радіоприймач або телевізор. Вислухавши повідомлення – необхідно без паніки і метушні діяти у відповідності з отриманими вказівками», – зазначали співробітники Служби порятунку.

Наостанок зустрічі, рятувальники розповіли дітлахам як потрібно діяти при виявленні вибухонебезпечного предмету.

Державна служби України з надзвичайних ситуацій нагадує, що при виявленні вибухового пристрою, або предмета схожого на нього необхідно негайно повідомити про це дорослим, органам влади на місцях та відповідні державні структури: територіальні підрозділи ДСНС та МВС України. Не намагайтеся самостійно знешкодити або перенести предмет схожий на вибуховий пристрій до прибуття співробітників ДСНС чи правоохоронних органів. Пам’ятайте, що це небезпечно для вашого життя і оточуючих!

Перейти до вмісту