Ви тут:
Відео Головне Конференції Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Пенсійна реформа торкнеться 10% полтавців

Зміни в пенсійному законодавстві, яке вступить в дію з 1 квітня, стосуватимуться не більше ніж 10% полтавців.

Про це повідомив під час прес конференції в ІА “Новини Полтавщини начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Валерій Руденко.

“Якщо говорити про законодавчі зміни, то вони стосуватимуться не більше ніж 10% громадян при тому, що у нас в області на сьогодні загалом 467 тис. пенсіонерів понад 20% продовжують працювати, тобто той мінімум з якого вираховуватимуть 15% торкнеться саме цю кількість громадян. У нас 90% громадян, які працюють і отримують пенсії на загальних підставах, мають пенсію, яка не набагато перевищує . 3% прожиткового мінімуму ”, – сказав Руденко.

Він також розповів про основні зміни в пенсійному законодавстві.

Перші стосуються спеціальних пенсій для держслужбовців, працівників прокуратури, суддів, нардепів, працівників комунальних і державних ЗМІ. Ці категорії не отримуватимуть пенсій та зарплат одночасно.

Виняток зробили для інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій, військовослужбовців, які брали або беруть участь в антитерористичній операції, для сімей загиблих військовослужбовців.

Друга група змін стосується “звичайних” пенсіонерів, які працюють.

“Вони в період роботи отримуватимуть пенсію у розмірі 85% від призначеного розміру. “Але ця норма стосується лише тих пенсіонерів, розмір пенсій яких перевищує 1 тис 423,5 грн”, – сказав Руденко.

 

 

При цьому, уточнив Руденко , пенсіонер, який працює та отримує 85% пенсії, не може отримувати її в меншому обсязі, ніж 1423,5 гривень. Ця норма також до кінця 2015 року.

“Розповсюджується 15% нарахування працюючим пенсіонерам, але в межах 1 тис 423 грн 50 коп. Тобто всі пенсії, які перевищують вказаний розмір, якщо людина працює то з пенсії утримуватимуть 15%. Також зніматимуть 15% з пенсій, які перевищують 3 мінімальні зарплати, це 3 тис. 654 грн”, – сказав Руденко.

Третій блок змін стосуватиметься підвищення пенсійного віку для працівників шкідливих виробництв, насамперед жінок.

За словами Руденка, для жінок, які працюють на таких виробництвах, збільшується вік, необхідний для отримання пільгової пенсії.

Для вчителів і лікарів на 5 років підвищують вислугу років, незалежно від віку. Де було 25 років тепер треба 30.

Що стосується силових структур,Руденко пояснив :

Військові правоохоронці, якщо продовжуватимуть працювати не на державній службі вони зможуть отримувати пенсію, з якою судячи з закону не вираховуватимуть 15%.

Всі ці заходи розраховані до 1 січня 2016 року.

Також Руденко наголосив, що пенсіонери, які працевлаштувалися чи звільнилися з роботи повинні оперативно повідомляти органи пенсійного фонду.

Система Orphus Поделиться на fb