Ви тут:

На фестивалі писанкарства полтавці розмалювали півтораметрове яйце

 

В обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді пройшов фестиваль з писанкарства «Великодня Писанка». На фестивалі працювало містечко- майстрів, де безкоштовно проводили майстер-класи з писанкарства та нетрадиційного оздоблення писанок декоративного розпису, темарі, в’язання гачком тощо.

У рамках заходу полтавські майстрині створили півметрову писанку – яскравий символ Великодня. До роботи долучилися художниці з Полтави, Пирятина, Кременчука, та інших районів.

Виготовили її з скловолокна. На писанці традиційні символи Полтавщини: дуби, ромби, грабельки. Кольорова гама відповідна до регіональних особливостей області.

Як повідомляють організатори, цей унікальний витвір, створений полтавськими митцями представлятиме Полтавщину на четвертому Всеукраїнському «Фестивалі писанок 2015» у місті Києві з 9 по 19 квітня цього року. Автором ескізу є керівника гуртка образотворчого мистецтва Опішнянського Будинку дитячої та юнацької творчості Ірина Чабан.

Завітав на захід голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

“Я зарядився дитячим позитивом від побаченого. Відчув, що наші діти мають певний інтерес до народних традицій. Переконався — наші діти – патріоти. Сподіваюся, цей патріотизм, любов до України залишиться назавжди в їхньому внутрішньому світі. Я пишаюся ти, що сьогодні побачив. Наша країна має перспективу через молодь”, – сказав Головко.

Валерій Анатолійович також долучився до майстер класу, власноруч виготовив журавлика, отримав від дітей писанку в подарунок.

На фестивалі представили свої роботи майстри-писанкарі Полтавщини та учні позашкільних закладів.

“Ми проводимо обласний етап конкурсу на кращу народну писанку. Долучилися вихованці позашкільних, інтернатнихзакладів та учні ПТУ.Кожен заклад готував колекцію писанок. Визначали кращу на регіональну писанку”, – розповіла методист центру естетичного виховання учнівської молоді Марія Романько.

Охочі могли зроби писанки військовим, написати їм побажання та виготовти журавлика чи голуба миру.

“Прекрасно, що діти займаються писанкарством, створюються нові техніки створення писанки, які в давнину були невідомі. І в той же час відроджуються давні традиції. Традиційні способи розписувати яйце. Яйце — символ воскресіння. Воно не живе, а нього виходить життя”, -сказав Архієпископ Полтавський і Кременчуцький, УПЦ Київського патріархату, владика Федір.

Усі вироби, виготовлені на майстер-класах, передадуть волонтерам “Полтавського Батальйону Небайдужих”, які потім відвезуть їх військовим в зону АТО.