Ви тут:

До уваги платників транспортного податку!

Державна податкова інспекція у м. Полтаві повідомляє, що Законом України від 28.12.2014 року №71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” з 1 січня 2015 року запроваджено транспортний податок.

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Обчислення суми податку об’єкту оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом до 1 липня базового податкового (звітного) року. Сплачують фізичні особи нараховані суми транспортного податку протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Щодо транспортних засобів, придбаних протягом року, податок сплачується фізичними особами починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отриманої інформації про перехід права власності.

Транспортний податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до місцевого бюджету.

Інформаційно – комунікаційний відділ Державної податкової інспекції у м. Полтаві

Перейти до вмісту