Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Валерій Головко: до мобілізації не можна підходити формально

У понеділок на апаратній нараді голова Полтавської ОДА дав доручення  головному воєнкому області, його підлеглим та головам райдержадміністрацій відпрацювати план мобілізації з керівниками сільськогосподарських та промислових підприємств.

Йдеться про так зване «бронювання» для окремих професій, щоб підприємства під час мобілізації не залишилися без висококласних спеціалістів. За словами Валерія Головка, відповідне завдання Президент України Петро Порошенко поставив перед профільними міністерствами.

Як приклад, голова ОДА згадав про Крюківський вагонобудівний завод, де до війська призивають конструкторів. Агровиробники також ризикують залишитися без висококласних механізаторів, які пройшли спеціальне навчання та сертифікацію, аби працювати на дороговартісній імпортній техніці. Валерій Головко наголосив, що плани мобілізації повинні відпрацювати в найкоротші терміни.

Ще один момент, на якому наголосив голова, — це виконання мобілізаційних нарядів щодо забезпечення військових частин технікою. Під час доповіді обласний військовий комісар Борис Павлов повідомив, що не всі підприємства охоче надають техніку. Існує й відповідний список із шести підприємств, документи на які вже передали до військової прокуратури. У Полтаві, для прикладу, з 14 одиниць техніки 12 не готові до передачі військовим. На це Валерій Головко зауважив: потрібно шукати кошти, щоб для потреб армії придбати ненову техніку.

«Давайте відпрацюємо це питання, подивимося на можливості районів, сіл, міст, знайдемо кошти в обласному бюджеті, залучимо підприємства, які стоять у плані мобілізації. Їм сьогодні вигідніше перерахувати гроші, ніж віддавати ту техніку, яка задіяна у виробничому процесі, — пояснив голова ОДА. — До того ж на порозі весняно-польові роботи. І це теж потрібно враховувати, щоб не зірвати аграріям посівну кампанію». 

Загалом, що стосується мобілізації, Валерій Головко вкотре наголосив: формальний підхід сьогодні не працює. «Воєнком на теренах свого району повинен зустрічатися із керівниками підприємств, сільськими головами, громадами, обговорювати й вирішувати проблеми з ними, а не писати директиви і розсилати їх. Давайте підходити до цієї роботи неформально», — резюмував керівник області.

Система Orphus Поделиться на fb