Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Річну декларацію про майновий стан і доходи полтавці можуть подавати on-line

DSC_0075

Щороку з 1 січня до 1 травня в Україні проводиться кампанія декларування доходів громадян, отриманих у попередньому році. Фахівці Державної податкової інспекції у м. Полтаві докладають усіх зусиль, щоб кількість громадян, які добровільно декларують доходи щороку зростала. Щоб довести до якомога більшої кількості громадян важливу інформацію щодо необхідності декларування ними своїх доходів та можливості отримання податкової знижки 3 лютого 2015 року у приміщенні ДПІ у м. Полтаві відбулась прес-конференція на тему «Підсумки деклараційної кампанії 2014 року та перспективи декларування 2015 року». У заході взяли участь заступник начальника Державної податкової інспекції у м. Полтаві Віктор Книш, начальник інформаційно-комунікаційного відділу Тетяна Гуржій та представники засобів масової інформації міста.

За результатами деклараційної кампанії 2014 року станом на 31 грудня 2014 року до ДПІ у м.Полтаві громадянами подано 3993 декларації про майновий стан і доходи, в т.ч. 1980 обов’язкових декларацій та 2013 декларацій для отримання податкової знижки.

Громадянами задекларовано доходів по обов’язкових деклараціях на суму 348 мільйонів грн., сума визначеного податкового зобов’язання по податку на доходи фізичних осіб склала 9,6 мільйонів грн. Станом на 31 грудня 2014 року полтавцями було сплачено до бюджету 9,5 мільйонів грн. або 99 %.

Із загальної кількості обов’язкових декларацій були задекларовані наступні доходи:

–​ 722 декларанта (або 36,5%) заявили про доходи у вигляді спадщини (дарування);

– 377 декларантів (або 19%) заявили про доходи від двох і більше податкових агентів із загальною сумою доходу вище 137640,00 грн.;

– 346 декларантів (або 17,5%) задекларували доходи від надання майна в лізинг, оренду або суборенду;

– 142 декларанта (або 7,2%) задекларували інвестиційний прибуток при здійсненні операцій з інвестиційними активами;

– 93 декларанта (або 4,7%) відобразили у своїх деклараціях доходи від податкових агентів без утримання податку на доходи фізичних осіб (додаткове благо);

– 74 декларанта (або 3,7%) подали декларації у зв’язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон;

–​ 34 декларанта (або 1,7%) заявили про отримання ними іноземних доходів;

– 1 декларант (або 0,1%) показав дохід від отримання хабара;

– інші доходи відобразив у своїх деклараціях 191 декларант (9,6%).

Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету по деклараціях за звітний 2013 рік станом на 31 грудня 2014 року склала 1,9 мільйонів грн., фактично повернуто з бюджету 1,85 мільйонів грн., (або 97 %).

Із загальної кількості декларацій на отримання податкової знижки були задекларовані наступні витрати:

– 1770 декларантів (або 88%) подали декларації на отримання податкової знижки на суму коштів, сплачених на користь закладів освіти;

– 2 декларанта (або 0,1%) подали декларації на отримання податкової знижки на суму коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу;

– 124 декларанта (або 6,1%) подали декларації на отримання податкової знижки на суму витрат сплачених страхових платежів;

– 112 декларантів (або 5,6%) подали декларації на отримання податкової знижки з частини суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;

– 5 декларантів (або 0,2%) подали декларації на отримання податкової знижки на суму витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій.

За звітний 2013 рік 46 громадян м. Полтави задекларували отримані доходи, сума яких перевищила 1 млн. грн. Задекларовано доходів по обов’язкових деклараціях на суму 95 мільйонів грн., сума визначеного податкового зобов’язання по податку на доходи фізичних осіб склала 3 мільйони грн.

У минулому звітному 2012 році кількість таких громадян складала 22 особи. У 2013 році мільйонерами було задекларовано доходів по обов’язкових деклараціях на суму 109 мільйонів грн., сума визначеного податкового зобов’язання по податку на доходи фізичних осіб складала 7,5 мільйонів грн.

1 січня 2015 року в Україні традиційно розпочалась кампанія декларування доходів громадян, отриманих у попередньому 2014 році. Триватиме вона до 1 травня 2015 року. Щороку кількість громадян, які добровільно декларують доходи дедалі зростає. Нині податківці м. Полтави докладають усіх зусиль, щоб і цього року залучених до декларування громадян побільшало. Тож зупинимося на найголовніших аспектах механізму декларування громадянами своїх доходів у 2015 році.

Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі отримання:

– доходу від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав тощо);

– доходу, отриманого в результаті прийняття у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав;

– доходу від надання нерухомості в оренду, житловий найм (піднайм);

– доходу, отриманого одночасно від двох і більше податкових агентів, якщо загальна сума такого доходу за 2014 рік перевищує 146 160 грн.;

– отримання іноземних доходів;

– доходу у вигляді дивідендів, виграшів, призів, процентів;

– інших доходів, з яких протягом 2014 року податок не утримувався.

Для подання річної декларації про майновий стан і доходи громадянам, які зареєстровані у м.Полтаві, до 1 травня 2015 року необхідно звернутися до Центру обслуговування платників Державної податкової інспекції у м. Полтаві за адресою вул. Фрунзе, 155, каб. №2.

Крім того, завдяки активному розвитку електронних сервісів громадяни мають змогу подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у режимі реального часу (on-line).

Для подання податкових декларацій в режимі on-line, платнику податків необхідно отримати електронний цифровий підпис у залі №1 кабінет №1 Центру обслуговування платників Державної податкової інспекції у м. Полтаві за адресою вул. Фрунзе, 155. Послуга видачі посилених сертифікатів відкритих ключів надається безкоштовно.

Центр обслуговування платників працює у наступному режимі: понеділок, середа, п’ятниця – з 9:00 год. до 18:00 год.; вівторок, четвер – з 9:00 год. до 20:00 год.; субота – з 9:00 год. до 16:00 год.; неділя – вихідний день.

Відповідно до Податкового кодексу України, за підсумками поданої декларації за 2014 рік громадянин повинен самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в податковій декларації до 1 серпня 2015 року.

Крім того, громадяни мають право подати декларацію про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки.

Податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.

Право на податкову знижку мають громадяни, які в 2014 році отримували дохід у вигляді заробітної плати та сплачували за навчання закладам освіти; сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом; страхували себе або членів своєї сім’ї; оплачували допоміжні репродуктивні технології, всиновлювали дітей; понесли витрати у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу.

Відповідно до статті 166 Податкового кодексу України платники податків можуть скористатися правом на податкову знижку за наслідками звітного 2014 року до кінця поточного 2015 року, подавши до податкового органу за місцем своєї податкової адреси декларацію і копії підтвердних документів.

У зв’язку з початком кампанії декларування доходів громадян, отриманих протягом 2014 року, податківці закликали полтавців відвідати Центр обслуговування платників та подати декларацію про майновий стан і доходи. Міською податковою інспекцією забезпечено всі необхідні умови для того, щоб громадяни швидко та за відсутності черг виконали свій громадянський обов’язок і подали декларацію про доходи.

Інформаційно – комунікаційний відділ Державної податкової інспекції у м. Полтаві

Система Orphus Поделиться на fb