Ви тут:

Полтавщину відвідав Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко

Сьогодні з одноденною робочою поїздкою на Полтавщині перебував Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Він зустрівся з аграрним активом області та поспілкується зі студентами та викладачами Полтавської державної аграрної академії. Вшанував міністр Героїв Небесної Сотні.

Під час зустрічі обговорили питання, які цікавили як студентів, так і аграріїв.

Міністр наголосив, що якісна аграрна освіта – умова економічного успіху галузі. Тому потрібно, щоб аграрний бізнес активніше працював із навчальними закладами, а студенти могли стажуватися на сучасних підприємствах.

 Зокрема, міністр ознайомився з роботою ДП «Полтавське КХП» та насіннєвого комплексу з логістичного та матеріально-технічного забезпечення компанії «Дюпон Піонер» , що в с. Стасі Диканського району, який запустили в експлуатацію в 2013 році. 

Відкрила завод компанія DuPont Pioneer. Інвестиції в будівництво становили понад 40 млн доларів. Завод спеціалізується на виробництві насіння гібридів кукурудзи, соняшнику та ріпаку.  Розташований він на площі 10 га. Міністр оглянув сушарні, приміщенні для приймання та попереднього очищення кукурудзяних качанів, насіннєвій лабораторії, відділенні кондиціювання.Нині на підприємстві працює  65 чоловік в сезон додасться ще 200.

“Ми тут бачимо один із потужніших заводів Європи,в який наші закордонні партнери вклали  40 млн доларів. Цей завод виробляє до півмільйона посівних кукурудзи. Він не відрізняється від заводів, які працюють в Угорщині та Румунії. Ми в Україні навчилися робити якісне насіння”, – сказав Павленко.

 Олексій Павленко та  керівник насіннєвого комплексу Лайош Бонцон домовилися активізувати науково-практичну співпрацю та залучати студентів Полтавської державної аграрної академії для участі у програмах стажування. Керівник насіннєвого комплексу “Дюпон Піонер” зазначив, що двоє молодих українських спеціалістів вже стажуються в США.

Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко ознайомився також з роботою молочного заводу ПП «Білоцерківська агропромислова група», що в с. Білоцерківка Велико-Багачанського району.

Завод спеціалізується на виробництві сирів, сиркової маси, сиру бринза та сирів плавлених, масла та перероки молока.

Це сучасне підприємство на якому працює понад 600 чоловік. Щодоби випускає 17 тонн готової продукції. Також підприємство виробляє казеїн. Павленко  виявив зацікавлення підприємством.

“З таким підприємством, як я сьогодні побачив у Білоцерківці, ми вже можемо виходити на європейські та азіатські ринки. Наприклад, ваше підприємство має такі сертифікації відповідно до вимог ЄС, яких ще немає в ПАТ «Вінницький молочний завод «Рошен». Це підприємство наразі тільки проходить відповідну сертифікацію, – сказав Павленко.

Він також зауважив,Полтавська область має позитивну динаміку розвитку аграрного сектору.

Фото Анни Чапали.

Перейти до вмісту