Ви тут:

Національний банк України та Агентство США з міжнародного розвитку нагородили школярів – переможців конкурсу на найкраще відео про важливість заощаджень

В. о. заступника Голови Національного банку України (НБУ) Владислав Рашкован та Заступник Голови Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) по країнах Європи та Євразії Джонатан Катц привітали школярів – переможців конкурсу на найкраще відео на тему «ЗАОЩАДЖУЙ!» під час урочистого нагородження, яке відбулося у приміщенні Музею грошей НБУ.

Другий щорічний конкурс на найкраще відео на тему «ЗАОЩАДЖУЙ!» був організований Програмою USAID «Розвиток фінансового сектору» (USAID/FINREP-II) та Національним банком України в рамках святкування Всесвітнього дня заощаджень та Тижня фінансової грамотності в Україні. Десятикласники загальноосвітніх навчальних закладів, які вивчають курс «Фінансова грамотність», мали можливість спробувати себе у ролі режисерів, операторів і акторів. 39 команд з 17 областей України взяли участь у конкурсі. За умовами конкурсу кожна команда мала створити відео тривалістю до двох хвилин, яке б пояснювало, чому та як потрібно заощаджувати гроші і контролювати власні витрати для досягнення своїх фінансових цілей.

Члени журі у складі представників НБУ, USAID, Програми USAID/FINREP-II та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України оцінювали відеороботи за чотирма критеріями: за змістом, оригінальністю, технічною і художньою майстерністю оформлення та якістю режисури.

Перше місце здобула команда спеціалізованої школи № 13 м. Дніпропетровська: учні Ілля Нікольський та Антон Рябчук,  друге місце посіла команда з Городищенського економічного ліцею Черкаської області: учні Максим Юзефович та Інна Дудник, а третє – команда з Рівненської загальноосвітньої школи № 23: учні Вікторія Бабич та Ірина Абрамович.

Вітаючи переможців, Владислав Рашкован подякував USAID за підтримку талановитої української молоді і просвітницьких заходів Національного банку та підтримав основну ідею конкурсу, яка полягає в наочній демонстрації важливості ощадливого ставлення до грошей та сприяє формуванню раціональної фінансової поведінки. «Сьогодні ми живемо в період, коли від зважених фінансових рішень залежить ваше благополучне фінансове майбутнє. Вам потрібно розуміти, коли варто брати кредит і за допомогою яких інструментів заощаджувати гроші, – зазначив В. Рашкован. – Це надзвичайно приємно, що діти – молоді громадяни України – розуміють важливість фінансової грамотності. Сподіваюся, що й у подальшому ви розвиватимете навички ощадливості, які відтворили у відеосюжетах».

Почесний гість церемонії нагородження Джонатан Катц подякував НБУ за сприяння підвищенню фінансової грамотності населення України і від імені USAID привітав переможців конкурсу. «Мені дуже приємно взяти участь у цій церемонії, адже я переконаний, що фінансова освіта завдяки таким конкурсам допомагає учням знайти шлях до фінансового успіху», – сказав пан Катц. – Кожна людина має розуміти, що заощадження коштів – це основний аспект планування власного життя. Тому намагайтеся формувати у себе гарні фінансові звички і робіть заощадження пріоритетним завданням, оскільки саме заощадження з часом допоможуть вам досягти фінансових цілей у житті».

 

Додатково: Конкурс на найкраще відео на тему  «ЗАОЩАДЖУЙ!» проводився серед школярів, які вивчають курс «Фінансова грамотність». Курс було створено Програмою розвитку фінансового сектору (USAID/FINREP-II) разом з Університетом банківської справи НБУ за сприяння Міністерства освіти і науки та Національного банку України. Курс «Фінансова грамотність» призначений для учнів десятих класів загальноосвітніх навчальних закладів України з метою формування у молодого покоління практичних навичок щодо управління власними коштами і відповідальної фінансової поведінки та задля підготовки учнів до дорослого життя. У 2014 – 2015 навчальному році факультативний курс «Фінансова грамотність» вивчають понад 18 000 учнів у більш ніж 650 загальноосвітніх навчальних закладах по всій Україні.

 

 

Управління Національного банку України в Полтавській  області

Перейти до вмісту