Ви тут:

Нагородили лауреатів та дипломантів премії імені В.Малика

g

Починаючи з 2001 року стало доброю традицією проводити у Лубнах вручення літературно-мистецької премії імені Володимира Кириловича Малика кращим письменникам, літераторам, науковцям, представникам освіти та культури, журналістам, митцям, громадським і державним діячам за творчі здобутки, присвячені темі історії України та рідного краю. Премія заснована рішенням Лубенської міської ради від 20 лютого 2001 року за пропозицією фонду імені Володимира Малика «Слово» та редакції газети «Лубенщина». Цього року урочисте нагородження дипломантів та лауреатів премії відбулося 24 лютого в музичній школі.

Про це повідомили в Лубенській міській раді.

Право встановити корзину квітів до пам’ятного знаку Володимиру Кириловичу Малику цьогоріч отримали кращі учні спеціалізованої школи № 6 Іванна Черняєва та загальноосвітньої школи № 2 Олександр Цимбаленко. Присутні мали можливість вкотре згадати про творчість видатного лубенця, переглянувши уривки з  документального фільму «Лицар слова і любові», створеного лауреатами премії  імені Володимира Малика 2002 року, заслуженим журналістом України Ніною Малій та  оператором телеканалу  «Лубни» Олександром Кузьмінським.

Визначення лауреатів премії відбувалося за номінаціями «Література та публіцистика», «Краєзнавство та  народна творчість» та «Мистецтво та монументальна скульптура».

Рішенням журі від 9 лютого 2015 року у номінації «Література та публіцистика»  лауреатом премії визнаний Віктор Анатолійович Вергунов (м.Київ) – доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент Національної Академії аграрних наук, керівник Інституту історії аграрної науки, освіти та техніки, директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної Академії аграрних наук України, за книги «Мій земляк з Дернівки – Василь Костенко, якого О.П.Довженко любив «…більш за всіх людей на Україні» та «Костенко Василь Семенович. Державний та громадський діяч. Учений-історик».

У номінації «Краєзнавство і народна творчість» лауреатами визнані:  авторський колектив ветеранів місцевого самоврядування міста Лубни (під керівництвом Івана Прокоповича Гончарова), за книгу в двох томах «Лубни на вітрах історії ХХ-ХХІ століть» та Олександр Прокопович Джунь – працівник Миргородського краєзнавчого музею, ініціатор створення Музею історії Голодомору 1932-33 рр. на Миргородщині, за книгу «Чорні роки Миргородщини».

У номінації «Мистецтво та монументальна скульптура» переможцем став лубенець  Володимир Іванович Мірошниченко – добре відомий на теренах рідного краю художник, портретист, пейзажист. Володимир Іванович є автором ряду меморіальних дощок в Лубнах та за його межами, пам’ятного знака на честь Героїв Радянського Союзу 25-ї  Чапаєвської дивізії. Митець був неодноразовим учасником виставок в Лубнах, Миргороді, Яготині, Полтаві. Володимир Мірошниченко  став ініціатором проведення виставки-продажу робіт лубенських художників, кошти від якої були спрямовані на допомогу нашим землякам, які зазнали поранень під час дій в зоні антитерористичної операції.

Дипломи лауреатів, грошові премії  та цінні подарунки переможцям вручив міський голова Олександр Грицаєнко. У вітальній промові він зазначив, що творчі люди наділені силою слова, тонким відчуттям світу прекрасного, багатством душі, пристрасною вірою в справедливе майбутнє – такими є цьогорічні дипломанти премії імені Володимира Малика. Очільник міста подякував всім, хто брав участь у конкурсі, за винайдену можливість в такий складний час ознайомити всіх зі своїми творчими надбаннями, та запросив гостей свята завітати до оновленої галереї образотворчого мистецтва.

Привітання та нагороди отримали й дипломанти премії: у номінації «Література і публіцистика» – поетеса з Полтави Надія Іванівна Гринь, за книги «Вітряки моєї долі», «Крилаті друзі» та кременчужанка Ольга Андріївна Пилипчук, за книгу «На гостину до Куліша».

Одну з пісень на слова Надії Гринь  та на музику Анатолія Жданова «Козаком був предок мій» виконала  чоловіча група аматорського народного академічного хору «Камертон», лауреат премії імені Володимира Малика 2014року.

У номінації «Мистецтво і монументальна скульптура» дипломантом став Антон Іванович Вовк із села Вороньки Чорнухинського району, за творчий доробок у жанрі різьблення по дереву. Незважаючи на свою молодість, майстер плідно займається улюбленою справою – різьбленням, а також пише картини.

В цій же номінації дипломантом визнано літературну студію імені Олени Теліги Лубенської загальноосвітньої школи №1 (керівник Лариса Василівна Галич). Учасники студії були переможцями та лауреатами міського конкурсу пам’яті Олени Теліги «І злитись знову зі своїм народом». Мають творчі здобутки на міськрайонних конкурсах пам’яті Василя Симоненка, міських поетичних конкурсах до Дня Перемоги, Шевченківських конкурсах виразного читання, обласних конкурсах художнього слова.

Церемонію нагородження дипломантів провів голова журі з присудження премії імені Володимира Малика, керуючий справами виконавчого комітету Лубенської міської ради Валерій Даценко.

У цьогорічному конкурсі також брали участь Віталій Головченко із Кременчука, Лідія Синягівська з Градизька, Тетяна Кльокта з села Малі Будища Зіньківського району, Світлана Козаченко із Зінькова та лубенка Юлія Антонець. Всіх їх об’єднує велике почуття пошани та любові до видатної особистості – Володимира Малика.

З теплими словами до учасників заходу звернувся голова благодійного фонду «Слово» імені Володимира Малика, син Володимира Кириловича  –  Олександр Володимирович Сиченко.

Присутні мали змогу насолодитися концертною програмою, підготовленою Анатолієм Куценком, Сергієм Дудою, Оленою Ніколаєвою, чоловічою групою аматорського народного академічного хору «Камертон», учасниками літературної студії імені Олени Теліги Лубенської ЗОШ №, ведучими заходу Іриною Кедріною та Катериною Шарапкою.

Перейти до вмісту