Ви тут:

На «Лтаві» триває проект «Поборники незалежності. Полтавщина»

pobornikinezalegnostiltava

У серпні минулого року до річниці Незалежності України широкому загалу був презентований проект «Поборники незалежності. Полтавщина». Кожна стрічка ‒ це історія боротьби, боротьби за Батьківщину, за краще майбутнє для наступних поколінь. Сміливі, розумні та нескоренні постаті, які змінювали історію, йшли проти режиму, жертвуючи своїм життям заради незалежності для нашої держави.

Ініціював проект Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації, який виділив з обласного бюджету 100 000 грн. За кошти Облради були відзняті 11 стрічок, але проект сьогодні став актуальним як ніколи, тому керівництвом ОДТРК «Лтава» було прийняте рішення продовжити зйомки вже за свій кошт.

Над проектом працює талановитий творчий колектив: Олена Шарбенко, Сергій Блавацький, Аліна Кваша, Інна Дідик, Оксана Гордійко, Андрій Кадук, Дмитро Старіков. Координатор проекту ‒ Наталія Іванченко. На сьогодні «Поборники незалежності» налічують 13 серій, представлених в форматі короткометражних фільмів.

Деякі прізвища героїв зовсім невідомі сучасникам і навіть у безмежних просторах інтернету знайдеться лише кілька скупих рядків про них. Тож до роботи над сюжетами були задіяні науковці та історики Полтавського національного педагогічного університету ім.. В. Короленка та Полтавського національного університету ім.. Ю. Кондратюка.

У проекті висвітлені долі героїв, серед яких: військові, громадські й політичні діячі, поети, журналісти, письменники – всі вони взірець того, як треба любити Україну, їх творчість і діяльність була присвячена лише цій ідеї. Юрій Горліс-Горський, Борис Мартос, Симон Петлюра, Оксана Мешко, а також «Герої небесної сотні» родом з Полтавщини: Ігор Сердюк та Андрій Черненко – це далеко не весь список видатних героїв-земляків. Кожна постать ‒ це приклад для наступних поколінь та взірець для сучасників.

У минулому році творчий колектив, зокрема режисер проекту та інженер комп’ютерної графіки Олена Шарбенко, отримали обласну премію ім.. І. Котляревського в номінації медіа-проект.

Переглянути ці стрічки можна тут.

Перейти до вмісту