Ви тут:

Керівництво Полтавщини зустрілося з воїнами-інтернаціоналістами

Сьогодні з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко зустрілися з керівниками обласної, міських і районних організацій Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

Петро Ворона відзначив активну громадянську та патріотичну позицію ветеранів Афганістану у підтримці земляків, які беруть участь в антитерористичній операції на Сході України. Саме завдяки обласному відділенню Української спілки ветеранів Афганістану був заснований благодійний фонд «Єдність 2014», що надає дієву, дуже потрібну допомогу полтавцям, які захищають суверенітет і територіальну цілісність України. Чимало активістів організації взяли участь у підготовці бійців 16-го мотопіхотного батальйону 92-ї окремої мотострілкової бригади Збройних Сил України, який сформований на Полтавщині та виконує бойове завдання у зоні АТО. Члени організації долучилися до волонтерської діяльності. Та й у числі безпосередніх учасників АТО є ветерани Афганської війни.

– Ви і ваші побратими є взірцем у виконанні військового і громадянського обов’язку, відданості Вітчизні, – сказав Петро Ворона, звертаючись до воїнів-афганців. – Ваш бойовий досвід надзвичайно цінний для будівництва Української армії, підготовки молоді до служби у Збройних Силах України.

– Ми, як і всі, хто пройшов війну, прагнемо миру, – наголосив голова обласного відділення Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), депутат обласної ради Юрій Цомартов. – Треба зробити все, щоб зброя замовкла. Кожен громадянин має бути відповідальним за долю України.

Юрій Цомартов підкреслив, що на Полтавщині є повне взаєморозуміння та співпраця громадських афганських організацій та влади, що дозволяє вирішувати проблеми ветеранів Афганської війни та родин загиблих воїнів-інтернаціоналістів.

Петро Ворона, Олег Пругло та Юрій Цомартов урочисто вручили групі активістів Української Спілки ветеранів Афганістану Почесні відзнаки обласної ради та облдержадміністрації.

Більшість питань, порушених у ході спілкування, стосувалися припинення військових дій та врегулювання ситуації на Донбасі, надання допомоги учасникам АТО, пораненим, сім’ям загиблих, підтримки волонтерських організацій, забезпечення територіальної оборони, військово-патріотичного виховання молоді.

На запитання ветеранів Афганістану відповіли начальник Головного управління пенсійного фонду України у Полтавській області Валерій Руденко, директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко, заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Курилко, начальник відділу у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Наталія Шкоденко.

За матеріалами oblrada.pl.ua.

Перейти до вмісту