Ви тут:

До Полтави завітала делегація RESPOND

Сьогодні до Полтави завітала делегація RESPOND. Темою візиту стала реалізація інноваційних проектів щодо ефективної протидії поширенню епідемії ВІЛ/СНІДу. Учасники делегації оцінили проміжні результати реалізації проекту на Полтавщині та обговорили подальші перспективні напрямки взаємодії, як компоненту Обласної цільової програми протидії поширенню епідемії ВІЛ/СНІДу.

За словами виконавчого директора БО «СВІТЛО НАДІЇ» Максима Демченка, проект USAID “RESPOND” спрямований на зменшення темпів розповсюдження ВІЛ-інфекції серед представників груп найвищого ризику в Україні.

“Партнером проекту на регіональному і місцевому рівнях є НУО, заклади охорони здоров’я, центри соціальних служб. Головні цілі цього проекту: підвищення якості послуг у сфері ВІЛ/СНІДу серед представників груп найвищого ризику та їхніх сексуальних партнерів, а також посилення спроможності українських інституцій та організацій в наданні якісних послуг у сфері ВІЛ/СНІДу. Все, що від нас зараз потрібно, – це те, що ми уже могли зробити в Полтаві – налагодити взаємодію між громадськими організаціями, місцевою владою, медичними закладами. Передати цей досвід в райони. Зробити доступною діагностику і лікування. Якщо ми це зробимо, то нашу область чекають гарні результати і ми зможемо скоротити кількість смертей від СНІДу і нових випадків ВІЛ-інфекції”, – наголосив він. 

Директор проекту USAID «RESPOND» Олена Герасимова зазначила, що Полтава не є найбільш ураженою епідемією ВІЛ, однак є тим регіоном, у якому є політична воля і бажання працювати, випробовувати інноваційні підходи. 

“За цей рік ми втілили уже декілька цікавих ініціатив,  запровадили проекти, щодо роботи з людьми, які вживають наркотики, залучили цих людей до медичних і соціальних послуг, щоб вони не залишалися поза зоною нашої уваги. По-друге, у нас дуже цікаві пілотні проекти у чотирьох районах області — ми запроваджуємо консультування, тестування на ВІЛ серед уразливих груп у межах первинних медико-санітарних центрів. Також ми працюємо із первинною ланкою по інтеграції замісної терапії для людей, які вживають наркотики. Уже дуже багато у нас спільних напрацювань і можна рухатися далі”, – сказала Герасимова.

Фахівці наголосили, що саме Полтавщина неодноразово обиралася донорами у якості пілотної області для реалізації проектів, оскільки уже показала успішність своєї роботи у питанні взаємодії влади, системи охорони здоров’я та неурядових організацій.

Перейти до вмісту