Ви тут:
Медицина Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

«Дійти до кожної людини» – головна мета проекту Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Поліпшення медичних послуг для населення»

DSCN5154

Про це йшлося на черговому засіданні фахівців робочої групи з питань впровадження на Полтавщині субпроекту Світового банку, кінцевою метою якого є досягнення контролю за рівнем артеріальної гіпертонії в осіб віком від 40 до 60 років.

Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак розповів про основні етапи підготовки до реалізації проекту. Віктор Петрович відмітив, що при формуванні проектної пропозиції від Полтавської області було проведено ряд заходів з аналізу можливостей співпраці з Світовим банком у рамках проекту та підготовки заявки на участь. Як результат, було отримано позитивний висновок експертів Світового банку, Адміністрації Президента України та Міністерства охорони здоров’я щодо участі області у реалізації проекту – наша область зайняла друге місце серед 22 регіонів.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» обласним бюджетом передбачено на 2015 рік субвенцію спеціального фонду бюджету на реформування регіональних систем охорони здоров’я для виконання заходів з виконання спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» в сумі 29 млн. 676,3 тис. грн.

На сьогоднішній день власними ресурсами підготовлено специфікацію та проекти технічних завдань на медичне обладнання, програмне забезпечення, комп’ютерну та іншу оргтехніку. Розпочато формування електронного реєстру пацієнтів на гіпертонічну хворобу. З метою визначення базових показників для матриці результатів запроваджено додатковий збір необхідної статистичної інформації з лікувально-профілактичних закладів області. З матеріалами проекту можна ознайомитися на сайті проекту http://wb.complete.com.ua

Заступник начальника управління – начальник відділу фінансово-економічної роботи Департаменту охорони здоров’я Алла Бредіхіна на продовження теми зазначила, що згідно з процедурами Світового банку для закупівлі медичного обладнання відповідно до першого пакету закупівель проводиться відповідна робота над формуванням тендерної документації. З цією метою на першому етапі підготовки тендерної документації було опрацьовано та зведено до інформаційної карти Тендерної документації дані щодо товарів, які мають бути закуплені відповідно до першого пакету закупівель.

Наразі проводиться робота з доопрацювання технічних специфікацій на обладнання з першого пакету закупівель, а також узгоджується графік поставки оснащення до кінцевого місця призначення.

З інформаційно-комунікаційною складовою реалізації субпроекту Міжнародного банку реконструкції та розвитку в Полтавській області ознайомила головний лікар Полтавського обласного Центру здоров’я Ніна Дурдикулиєва. У процесі реалізації субпроекту в області впроваджуватиметься партнерська модель комунікативної взаємодії. Вона передбачає активну участь пацієнтів у лікувальному процесі; поступове формування відповідальності людей за своє здоров’я; формування усвідомленого та довірливого ставлення до медпрацівників; урахування професійного досвіду медичних працівників, життєвих та спадкових особливостей пацієнтів. За словами Ніни Іванівни, головною метою реалізації інформаційно-комунікативної складової є, насамперед, формування культури здоров’я.

Прес-центр ДОЗ ОДА

Перейти до вмісту