Ви тут:

У Полтавській ОДА аналізували роботу соціальних служб

Сьогодні в приміщенні Полтавської ОДА відбулося  засідання обласної координаційної ради у справах дітей при облдержадміністрації. Представники соціальних служб, міліції, освіти розглянули питання утримання дітей, які виховуються в сім’ях, де батьки належним чином не виконують батьківський обов’язок.

За словами першого заступника голови Полтавської ОДА Олега Пругла наразі в області поменшало позовів на позбавлення батьківських прав. І це свідчить про підвищення свідомості громадян.

“Всі служби, які займаються відповідною роботою повинні чітко скоординувати свою роботу. Потрібно проводити профілактичну роботу та не допускати випадків, коли порушують права дитини та здійснюють над дітьми насилля. Зокрема прикрий випадок стався нещодавно на Лубенщині, який ОДА контролюватиме особисто”, – сказав Пругло.

Як зазначила начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Інна Конончук наразі на обліку перебуває 688 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. З них 641 дитина проживає в такій сім’ї , де батьки ухиляються від виконання батьківських прав. Відносно 33 -х дітей скоєно фізичне, економічне та сексуальне насилля чи жорстоке поводження, 14- діти, які постійно втікають з дому.

“Служба у справах дітей постійно поновлює банк даних дітей, які опинилися в складних життєвих умовах. Минулоріч було здійснено 2 тис. 80 перевірок тих сімей, де батьки не виконують свої батьківські обов’язки. Виявили 411 дітей, які потребували соціально правового захисту.”, сказала Кончук.

Учасники зібрання зазначили, щоб не виникало прикрих випадків щодо насильства над дітьми потрібно проводити систематичну та профілактичну роботу з батьками, адже діти самі не в змозі повідомити про свої негаразди. Для соціальної реабілітації таких дітей існують спеціальні центри в Полтаві, Кременчуці та Комсомольську. Соціально-реабілітаційну, психологічну та педагогічну допомогу в них надали 318 дітям.

Перейти до вмісту