Ви тут:
Культура Полтавщина 

У галереї мистецтв відкрили виставку відомого полтавського художника

У Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка (галереї мистецтв) відкрили виставку відомого полтавського художника Миколи Горобця. Експозицію присвятили 110-річчю майстра. Виставка досить різножанрова. Представили з півсотні робіт худочника.

На більшості картин — пейзажі. Кожен з епізодів проходить через призму поглядів самого автора. На цьому акцентувала науковий співробітник музею Олеся Очкасова.

“Тут можна побачити портрет самого художника, його вчителя Григорія Циса. Ми представили загалу здебільшого ліричний пейзаж. Саме в цей жанр він вкладав всю свою душу. У його доробку багато творів присвячених Полтаві”, – сказала Олеся Очкасова.

Майстер працював в жанрі графічного портрету, живописного твору. творча спадщина складає понад 1000 живописних творів і численої (доки ніким не обрахованої) збірки графіки. Музейна ж колекція налічує 61 живописний твір і більше 200 графічних.

Експозиція працюватиме протягом року.

Довідково: Народився Павло Горобець у Полтаві 28 січня 1905 року. З 1946 року Павло Горобець працював у Полтавському художньому музею. Спочатку заступником директора з наукової роботи а з 1963, протягом десяти років, директором музею.

Система Orphus Поделиться на fb