Ви тут:

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Преосвященного АФАНАСІЯ, єпископа Харківського і Полтавського

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Преосвященного АФАНАСІЯ, єпископа Харківського і Полтавського

священству, чернецтву і всім вірним Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви

і всім православним християнам

 

Дорогі мої брати і сестри в Ісусі Христі!

Нині небо і земля торжествують, а ми наче б стоїмо перед Віфлеємськими яслами і стаємо свідками великого чуда, адже у світ приходить Той, Хто й сотворив його – Один із Пресвятої Тройці, Єдинородний Син Отця Небесного, Син Людський, щоб спасти нас із вами в життя вічне. Він приходить до нас, що раніше відпали від Бога, щоб ті, «хто сидить у тіні смертній» (Іс.,9:2), побачили Світло спасіння і «мали життя, і мали його з лишком» (Ін., 10:10).

Син Божий приходить до нас сьогодні не як грізний Суддя, а як лагідне Немовля, Яке явило себе людям у цілковитому смиренні, народившись у холодній овечій печері серед запахів далеко не райських, у яслах на сіні, серед людей бідних і знедолених, осяявши і їх, і ввесь світ благовістям і Своєю досконалою Любов’ю.

Дитя – предвічний Бог, і Бог – Дитя на руках молодої Матері, а довкола них східні мудреці, пастухи, тварини, небо й зірки. І немає нічого прекраснішого на нашій пригніченій злом землі за цю трепетну картину – Мати і на Її руках Немовля!

Євангелія не передає нам ні слів Матері, ні слів Немовляти, але я переконаний, що й Син Божий, появившись на землі в тілі людини, так само подав Свій голос, як і будь-яке немовля, що приходить у цей світ, – криком торжества. Дитя не має ні сили, ні влади, але саме в цій начебто немочі, беззахисності таїться його сила і влада над дорослим світом, влада і сила Любові, що входить у наше серце і стає невмирущим набутком, який визначає плин життя.

Різдво Христове свято більше дитинне, адже Ісус прийшов в образі Бога-Дитини і в цьому глибина тайни Різдва, і глибина тайни життя, яке продовжується одвічно в образі Матері й Дитини, освячене божественним сяйвом предвічного Божества. Тайни, з якої починається святість зачатого і народженого життя. Христос сказав: «Будьте як діти», тобто цілісними в радості, в горі і в жертовній любові, віддаючи всього себе заради життя іншого.

Наша Україна, хоч і має вічність історії, як і Господь наш Ісус Христос, Який є одвічним Богом, також є ще історичним немовлям як держава. Сьогодні лунає її торжествуючий голос, як крик немовляти, яке щойно вийшло з темряви материнського лона і заявило про себе голосно і владно.

Голос українського народу, століттями мученого і знищуваного, що несе свій тяжкий хрест утвердження на Голгофу історії, звернений до Господа і Його пречистої Матері, підноситься в небеса молінням надії і сподівань, як і немовляти, котре зір свій спрямовує до рідних батька й неньки, особливо в цю тяжку годину свого існування.

І хоч у світі володарює влада і сила, все ж Богонемовля Христос дає нам віру і міцність протистояти їм силою любові, яку Він дає нам, а ми віддаємо Йому своє серце.

У свято Різдва Христового наша відроджена Українська Автокефальна Православна Церква – Церква-мучениця, що пройшла криваву Голгофу розп’яття цілковитим знищенням у ХХ-му столітті, являє українському народу радісну тайну – тайну любові, омиту жертовною кров’ю мучеників, що віддали своє життя за віру Христову і наше з вами життя.

Миру, братерської любові, жертовного служіння Богу, Церкві й народу українському бажаю всім нам цієї Різдвяної ночі. Нехай  благодать народженого нині від Діви Господа нашого Ісуса Христа перебуває з усіма вами.

Христос народився! Славімо Його!

+ АФАНАСІЙ, єпископ Харківський

і Полтавський УАПЦ

Перейти до вмісту