Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавські рятувальники забезпечують безпеку у місцях проведення заходів з нагоди святкування Водохреща

Співробітники Головного управління ДСНС України у Полтавській області організували на території області тимчасові рятувальні пости у місцях масового проведення заходів з нагоди святкування Водохреща. 

У кожному районі органи місцевої влади заздалегідь визначили місця для купання громадян, по області таких 34, зокрема у Полтаві – 2, де і чергують рятувальники, які мають необхідні засоби для порятунку людей на воді.  Про це повідомили в УДСНС України у Полтавській області.

19-го січня, під час проведення водохресних обрядів, що проходитимуть як в церквах, так і на водоймах, рятувальники чергуватимуть у посиленому режимі і в разі необхідності прийдуть на допомогу.

Основні рекомендації для тих, хто планує занурюватися: бажано мати досвід занурень в холодну воду, а якщо у вас хворе серце – краще взагалі відмовитися від купання. 

Перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодженняорганізму. За перших ознак переохолодження – тремтінні, посинінні шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг – людині слід негайно надати допомогу. При легкому переохолодженні постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження – розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла і тепло вдягнути. Зігрівання має бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.

Також рекомендуємо не заходити у воду в нетверезому стані. Перед тим, як вийти на кригу, переконайтесь, що вона достатньо міцна. Безпечним для однієї людини вважається лід товщиною понад 7 см, а для групи людей товщина криги має сягати щонайменше 15 см. Крім того, під час святкування не залишайте поблизу водойм без нагляду дітей.

Державна служба України знадзвичайних ситуацій попереджає про небажані наслідки, що виникають через нехтування правилами поведінки на водних об’єктах у зимовий час. Будьте вкрай обережними на водоймах! В жодному разі не заходьте у воду в стані алкогольного сп`яніння! Цінуйте своє здоров`я та життя!

Система Orphus Поделиться на fb