Ви тут:

Парламент у першому читанні ухвалив законопроект про децентралізацію сфери держархбудконтролю

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства» (№ 1546). Про це повідомили у прес-службі ДАБІ України.

Законопроект передбачає реформування діючої на сьогодні системи державного архітектурно-будівельного контролю, а саме передачу частини функцій і повноважень із загальнодержавного на місцевий рівень.

Зокрема, передбачається, що надання документації, яка дає право на виконання підготовчих та будівельних робіт, проведення державного архітектурно-будівельного контролю та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів може здійснюватись виконавчими органами сільських, селищних, міських рад – щодо об’єктів, розташованих на території населених пунктів; структурними підрозділами районних державних адміністрацій – щодо об’єктів, розташованих за межами населених пунктів; центральним органом виконавчої влади (ДАБІ України) через головних інспекторів будівельного нагляду – щодо об’єктів, розташованих на території кількох адміністративно-територіальних одиниць.

Ухвалений закон сприятиме удосконаленню містобудівної діяльності та механізму державного архітектурно-будівельного контролю, підвищенню довіри населення до держави, зниженню корупційних ризиків, максимальному наближенню державних адміністративних послуг до громадянина.

Нагадаємо, що ДАБІ України після ухвалення даного закону у другому читанні запропонує низку змін в ряд законодавчих актів. Зокрема, до законів «Про архітектурну діяльність», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та Кодексу України «Про адміністративні правопорушення». Крім того, ДАБІ готує окремий пакет нормативно-правових актів, які слід прийняти з метою забезпечення реалізації ухваленого закону.

Перейти до вмісту