Ви тут:

Нові критерії застосування спрощеної системи оподаткування

Законом України від 28.12.2014 року № 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” з 1 січня 2015 року зменшено кількість груп платників єдиного податку з шести до чотирьох.

Державна податкова інспекція у м. Полтаві доводить до відома платників нові критерії застосування спрощеної системи оподаткування:

– перша група – фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 грн.;

– друга група – фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; а обсяг доходу не перевищує 1500000 грн.;

– третя група – фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20000000 грн.;

– четверта група – сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка с/г товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %.

Звертаємо увагу, що платники єдиного податку третьої – шостої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку третьої групи.

Крім того, Законом № 71-VIII з 1 січня 2015 року для платників єдиного податку 1-2 груп установлено фіксовані ставки у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом станом на 1 січня податкового (звітного) року, а для 3 групи (до якої ввійшли як фізичні, так і юридичні особи) – у відсотках до доходу.

Для платників 1 групи фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 10% від розміру мінімальної зарплати, тобто до 121,80 грн. за календарний місяць.

Для платників 2 групи фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 20% розміру мінімальної зарплати, тобто дo 243,60 грн. за календарний місяць.

Для платників 3 групи – фізичних та юридичних осіб – відсоткові ставки становлять:

– 2% доходу – за умови окремої сплати ПДВ;

– 4% доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Для платників 4 групи (сільгоспвиробників) все залишилось без змін, а саме: розмір ставок податку з 1 га сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування і визначається у відсотках бази оподаткування.

Інформаційно – комунікаційний відділ

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

Перейти до вмісту