Ви тут:

Національне антикорупційне бюро має працювати прозоро та ефективно – Президент

Національне антикорупційне бюро має працювати прозоро та ефективно, зазначив Президент Петро Порошенко на засіданні Конкурсної комісії з обрання кандидатів на посаду директора бюро. «Найбільшим внутрішнім викликом сьогодні для незалежної та суверенної країни є корупція», – наголосив Глава держави. Тому важливим є питання боротьби з цим явищем та реалізація програми щодо формування Національного антикорупційного бюро.

Петро Порошенко зазначив, що в Україні вже існували органи, уповноважені боротися з корупцією, однак їх робота була неефективною. «Найгірше те, що вони й самі ушкоджені корупцією. Ключова позиція – народ цим структурам не дуже довіряє. А без довіри народу ніяких успіхів в боротьбі з корупцією здобути неможливо», – наголосив Президент. Саме тому Національне антикорупційне бюро має з самого початку викликати дуже високий рівень довіри суспільства. «Знаю, що появу нових структур дехто сприймає дуже скептично. Але ми маємо донести до всіх, що Національне антикорупційне бюро це якісно новий орган і працювати також буде по-новому: ефективно, прозоро і так, щоб забезпечити виконання поставлених перед ним завдань», – підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави, звертаючись до членів Конкурсної комісії, наголосив: «Для того, щоб ми як влада мали беззастережне право боротися з так званою побутовою корупцією, ми маємо пред’явити суспільству результати боротьби з корупцією серед найвищого чиновництва». Петро Порошенко підкреслив, що від такої боротьби має бути реальний економічний ефект, який «дозволить підняти зарплату лікареві та вчителю, позбавити їх критичної залежності від подяк пацієнтів або батьків».

Президент додав, що в роботі бюро дуже важливу роль буде відігравати директор. Тому обрати кандидатуру необхідно оперативно та дуже відповідально. «Ми маємо сьогодні не втрачати час і швидко підготувати позиції, які зможуть зробити процедуру конкурсу більш досконалою, дати відповіді – чи бачить Національна конкурсна комісія серед можливих кандидатів на посаду директора бюро іноземців чи ні, які кваліфікаційні вимоги ми до них висуваємо та які зміни нам треба внести до Закону», – зазначив Глава держави.

Президент також зазначив важливість використання іноземного досвіду в боротьбі з корупцією, в тому числі Сінгапуру, Європейського Союзу, країн Балтії та Грузії.

«До річниці української незалежності Антикорупційне бюро має продемонструвати рішучі здобутки у боротьбі з корупцією», – підкреслив Петро Порошенко.

Прес-служба Президента України

Перейти до вмісту