Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині навчали фахово допомагати вимушеним переселенцям

DSC_0150

6 січня 2015 року за ініціативи Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій Світ» та за сприянням управління освіти виконавчого комітету Лубенської міської ради відбувся семінар – тренінг з надання першої психологічної допомоги сім’ям з дітьми, дітям, які перебувають чи перебували у зоні збройного конфлікту та ознайомлення з формами і методами роботи по їх адаптації до нового місця проживання.

Близько 20 практичних психологів, активістів, фахівців партнерських організацій пройшли навчання щодо надання психо – соціальних послуг дітям тимчасово переміщеним з зони конфлікту.

Під час відкриття тренінгу керівник проекту Олександр Чепур звернув увагу на важливість та актуальність проведення семінару, адже , в цей час та настанням миру у нашій державі, люди, які перебували або перебувають в зоні АТО, потребуватимуть кваліфікованої допомоги.

Станом на 5 січня Мінсоцполітики зареєструвало 838300 переселенців з Донбасу та Криму. Гостро стоїть питання не тільки гуманітарної допомоги внутрішнім переселенцям, а й надання першої психологічної допомоги в усіх пунктах знаходження цих людей. Найуразливішими перед проблемою постають діти і підлітки.

Психолог проекту, Юлія Пода переконана, що відповідальність за здоров’я дітей зі Сходу лежить не тільки на волонтерах, громадських активістах та соціальних службах, а і на шкільних психологах. Самі ж психологи кажуть, якщо допомога не прийде вчасно, масштаб трагедії складно передбачити.

Тренінг складався з 3 частин. В першій частині учасників навчали особливостям первинної психологічної допомоги. Друга частина семінару була присвячена практичним вправам та індивідуальній роботі в групах під час якої розглядали практичні випадки надання допомоги сім’ям та дітям. Наприкінці навчання учасники ділилися ситуаціями з власної практики та обговорювали ефективні стратегії поведінки у схожих ситуаціях.

Навчання відбулося в рамках проекту «Створення кризового центру і реалізація програми відновлення життя, адаптації та інтеграції дітей – тимчасово переміщених із зони конфлікту на сході України до умов приймаючих громад в Полтавській області», що реалізується за фінансової підтримки Канадського Фонду Місцевих Ініціатив.

Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ»

Система Orphus Поделиться на fb